1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzurum'da Uyuşturucu Operasyonu

Erzurum'da Uyuşturucu Operasyonu

Erzurumda Uyuşturucu Operasyonu
A+A-

Erzurum merkezli olmak üzere İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu üç ilde eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 11 şüpheli yakalandı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde üç ilde uyu

Erzurum merkezli olmak üzere İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu üç ilde eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 11 şüpheli yakalandı.
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde üç ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik şafak baskını yapıldı. İstanbul ili ve çevre illerden temin edilen uyuşturucu maddeleri Erzurum'da sokak satıcıları vasıtasıyla piyasaya süren K.K., ve kardeşi G.K., ile birlikte hareket eden uyuşturucu şebekesine yönelik Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde N/14 Kod numaralı planlı soruşturma başlatıldı. Erzurum'un Dağ Mahallesinde bulunan metruk ve harabe yerlerde temin etmiş oldukları esrar, extasy ve bonzai uyuşturucu maddelerini sokak satıcılığı yaparak piyasaya süren K.K., ve kardeşi G.K., isimli şahıslarla birlikte hareket eden İstanbul ilinde Bar işleten Ö.K, M.U, M.S.Ç, İzmir ilinde E.A, Erzurum ilinde E.A, A.B, H.T, E.M ve S.Ç, isimli şüphelilerin uyuşturucu organizasyonunda rol alarak birlikte hareket ettiği, şüphelilerin uyuşturucu esrar maddesi, uyuşturucu Extasy hap ve uyuşturucu Bonzai maddesi temini için toplu halde hareket ederek birbirlerini yönlendirdikleri, kuryelik yaptıkları, İstanbul ilinden ise uyuşturucu bonzai ve extasy hap temin ettikleri, uyuşturucu madde nakli yaparak elde ettikleri uyuşturucu maddeleri toptan usulüyle şahıslara para karşılığında satarak haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi. Planlı soruşturma kapsamında şüphelilerin değişik tarihlerde 5'i sokak satıcılığı, 5'i de uyuşturucu madde nakletme olmak üzere 10 ayrı uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edildi. Planlı soruşturma kapsamında İstanbul, İzmir ve Erzurum'da15 ayrı noktada eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyon neticesinde uyuşturucu organizasyonunda yer alan şüpheliler olan K.K, Ö.K, M.U, M.S.Ç, isimli 4 şüpheli İstanbul ilinde, E.A isimli 1 şüpheli İzmir ilinde G.K, E.A, S.Ç, E.M, H.T ve A.B, isimli 6 şüpheli toplam 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Planlı operasyon sürecinde uyuşturucu madde satış ile nakillerden ve ayrıca eş zamanlı operasyonda yapılan aramalar sonucunda; toplam 11 kilo 712,79 gram gelen uyuşturucu esrar maddesi, 96,0 gram uyuşturucu bonzai maddesi, 219 adet uyuşturucu extacy hap maddesi, 1 adet 9 mm çapında browning marka ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjör ve 28 adet MKE yapımı 9 mm. çaplı fişek ele geçirildi. Planlı operasyon sonucunda gözaltına alınan şüpheliler hakkında " iştirak halinde uyuşturucu madde ticareti yapmak, nakletmek, satmak ve kullanmak" suçundan sorguları neticesi bugün adli mercilere sevk edildi.
(EÖ-AA-Y)

11.02.2013 20:52:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT