1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzurum'da Uludere'ye Tiyatrolu Anma

Erzurum'da Uludere'ye Tiyatrolu Anma

Erzurumda Uludereye Tiyatrolu Anma
A+A-

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde 34 kişinin hayatını kaybettiği olayın birinci yıl dönümü için Erzurum'da tiyatro gösterili bir etkinlik tertiplendi. Mahallebaşı semtinde BDP tarafınd

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde 34 kişinin hayatını kaybettiği olayın birinci yıl dönümü için Erzurum'da tiyatro gösterili bir etkinlik tertiplendi.
Mahallebaşı semtinde BDP tarafından organize edilen programda toplanan kalabalık sloganlar eşliğinde meydana kadar yürüdü. Burada basın açıklaması yapan BDP İl Başkanı Rıza Güler, bir yıl önce yaşanan olayın derin acılar bıraktığını belirterek kendi geçim kaynakları için sınır ticareti dahilinde 34 sivil kürt vatandaşının hayatını kaybettiğini ve yıl dönümü nedeniyle böyle bir etkinlik gerçekleştirildiğini söyledi.
Programa BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP İl Başkanı Rıza Güler, BDP İl Eş Başkanı Perihan Özel ve vatandaşlar katıldı.
Konuşmaların ardından bir yıl önce yaşanan olay tiyatro şeklinde yeniden canlandırıldı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı program olaysız şekilde sona erdi.
(EMA-AT-AŞ-Y)

29.12.2012 15:32:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT