1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzurum'da Sendika Üyeleri Maaş Bordolarını Yakarak Isındı

Erzurum'da Sendika Üyeleri Maaş Bordolarını Yakarak Isındı

Erzurumda Sendika Üyeleri Maaş Bordolarını Yakarak Isındı
A+A-

Erzurum'da Türk Büro-Sen üyeleri gündüz hava sıcaklığının eksi 10'larda seyrettiği saat diliminde fazla mesai ve ek ödeme uygulamasındaki sistemi protesto etmek için maaş bordolarını yakarak ısındılar

Erzurum'da Türk Büro-Sen üyeleri gündüz hava sıcaklığının eksi 10'larda seyrettiği saat diliminde fazla mesai ve ek ödeme uygulamasındaki sistemi protesto etmek için maaş bordolarını yakarak ısındılar.
Vergi Dairesi önünde toplanan Türk BüroSen üyeleri, basın açıklaması yaparak fazla mesai ve ek ödeme protestosunda bulundular. Sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan Türk BüroSen Erzurum Şube Başkanı Gani Harmandar, "Kamu görevlilerinin aylıklarına ilave olarak ek ödeme, döner sermaye, fon ve benzeri çeşitli adlar altında yapılan ödemeler emekli aylığının hesaplanmasında dikkate alınmamaktadır. Ek ücretler emekli aylıklarına dahil edilmelidir. Fazla mesai ücretleri 2013 yılında da devam etmelidir" dedi.
Daha sonra sendika üyeleri maaş bordolarını yakarak ısındılar. Sendika üyeleri, "Hava çok soğuk maaş bordoları ancak ısınmaya yarıyor. Yakıp ısınıyoruz" dediler.
(AA-AA-Y)

15.01.2013 14:41:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT