1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erzurum'da Lapa Lapa Kar Yağışı

Erzurum'da Lapa Lapa Kar Yağışı

Erzurumda Lapa Lapa Kar Yağışı
A+A-

Erzurum'da bir hafta aradan sonra bugün sabah saatlerinde başlayan lapa lapa kar yağışı nedeniyle 200'e yakın köy yolu yeniden ulaşıma kapandı. Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı yeniden etkili ol

Erzurum'da bir hafta aradan sonra bugün sabah saatlerinde başlayan lapa lapa kar yağışı nedeniyle 200'e yakın köy yolu yeniden ulaşıma kapandı.
Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı yeniden etkili olmaya başladı. Kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da 200'e yakın köy yolu yeniden ulaşıma kapandı. Lapa lapa kar yağışının keyfini sabah saatlerinde okul ve iş yerlerine giden vatandaşlar yaşadı. Karla kaplanan cadde ve sokaklar belediye ekipleri tarafından temizlenmeye başlanırken, kapanan köy yollarında da İl Özel İdaresi ekipleri karla mücadele işine koyuldu.
Öte yandan kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığında artış yaşanırken, çığ uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Doğu Anadolu'da güneyli rüzgar sebebiyle kar tabakaları arasında oluşacak boşluk ve bugün başlayan kar yağışlarının meydana getireceği yeni kar örtüsü nedeniyle yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerektiği bildirildi.
(AA-AA-AŞ-Y)

23.01.2013 10:26:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT