1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzurum'da Çiftçiler İthal Samanı Patosa Vuruyor

Erzurum'da Çiftçiler İthal Samanı Patosa Vuruyor

Erzurumda Çiftçiler İthal Samanı Patosa Vuruyor
A+A-

Erzurum'un Narman ilçesinde Türkiye'de bu sene görülen kuraklık nedeniyle Gürcistan ve Ukrayna'dan ithal edilen ot ve samanların kalitesiz çıkması üzerine vatandaşlar eksi 10 derece soğukta yeniden pa

Erzurum'un Narman ilçesinde Türkiye'de bu sene görülen kuraklık nedeniyle Gürcistan ve Ukrayna'dan ithal edilen ot ve samanların kalitesiz çıkması üzerine vatandaşlar eksi 10 derece soğukta yeniden patosa vurarak hayvanlarına yediriyorlar.
Yaz ayının kurak geçmesi nedeniyle hayvanlarına yedirecek kaba ot bulamayan vatandaşlar yurt dışından da ithal edilen ot ve samanın da kullanışsız olması nedeniyle hayvanlarına yediremediklerini belirttiler. İthal ot ve samanı yeniden patosa vuran çiftçi Serdar Özcan, "Bu yaz havalar kurak geçti. Hayvanlarımıza kışın yedirmek için yeterince ot ve saman stoklayamadık. Daha sonra ithal edilen ot ve samandan bin bir güçlükle 12 ton getirterek hayvanlarımıza yedirmeye çalıştık. Fakat ot eski ve küflü olduğu için havyalarımız yemedi bizde kış günü yeniden bunları patosa vurarak hayvanlarımıza yedirmeye çalışıyoruz. Ayrıca yazın 45 TL olan patos saati kışın havanın elverişsiz olması nedeniyle 80 TL oluyor. Ayrıca patosa vururken o kadar çok toz çıkıyor ki bu tozları yutmamak için ise ağzımıza maske takıyoruz. Mağdur iken iyice mağdur olduk" dedi.
(FD-AA-AŞ-Y)

24.01.2013 12:22:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT