1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzurum'a Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor

Erzurum'a Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor

Erzuruma Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor
A+A-

Türkiye'nin en modern yüzme kamp merkezi Erzurum'a yapılıyor. İhale aşamasında olan Spor Toto Uluslararası Yüzme Kamp Merkezi için geri sayım başladı. Tam olimpik ölçülere sahip olan yüzme havuzu tama

Türkiye'nin en modern yüzme kamp merkezi Erzurum'a yapılıyor. İhale aşamasında olan Spor Toto Uluslararası Yüzme Kamp Merkezi için geri sayım başladı. Tam olimpik ölçülere sahip olan yüzme havuzu tamamlandığında Milli takımın yanı sıra değer ülkelerden gelecek olan takımlarda bu yüzme havuzunda Yüksek İrtifa Kampı yapabilecek. Spor Toto ile Türkiye Yüzme Federasyonu'nun katkılarıyla Türk Telekom Atlama Kuleleri'nin yanına yapılacak olan Olimpik Yüzme Havuzu, tamamlandığında Kiremitlik Tepe'de bulunan Atlama Kulelerinin yanı başında hizmet verecek ve özel bir bağlantı ile de Atlama Kulelerinin fitness salonuna ve kulelere giriş yapılabilecek. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Olimpik Yüzme Havuzu'nun tamamlanması ile birlikte Türkiye'nin en modern Yüksek İrtifa Yüzme Kamp Merkezi'ne sahip olacağını söyledi. Erzurum'a bir büyük tesis daha kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Çintimar, "Spor Toto Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yüzme Federasyonu'nun katkılarıyla Atlama Kuleleri'nin yanına uluslararası olimpik yüzme havuzu yapılacak. 50 metre boyunda 25 metre genişliğinde Uluslararası olimpik yüzme havuzunun projesi tamamlandı. Uluslararası Yüzme Kamp Merkezi şu anda ihale aşamasında" dedi.
AVRUPALI DA ARTIK YÜKSEK İRTİFA KAMPI İÇİN ERZURUM'A GELECEK
Erzurum'da Yapılacak olan Uluslararası Yüzme Yüksek İrtifa Kamp Merkezi sayesinde artık Türkiye Yüzme Milli takımı, kamp için yabancı ülkelere gitmeyecek. Türkiye'nin kamp için harcadığı milyonlar ülkemizde kalacak. Ayrıca bir çok yabancı ülkenin yüzme takımları da Erzurum'a gelerek burada kamp yapacak. Spor Toto Olimpik Yüzme Havuzu, modern görünümü ile de göz kamaştıracak. Uluslararası Yüzme Kamp Merkezi'nde çocuk yüzme havuzunun yanı sıra ısınma parkuru da bulunacak. Sporcular havuza girmeden önce atletik çalışmalarını ve kros idmanlarını bu parkurda yapabilecek.
(ERZ-AT-Y)

07.01.2013 12:05:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT