1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erzurum Valisi: Van'daki konteynerleri getirip, dağıtacağız!

Erzurum Valisi: Van'daki konteynerleri getirip, dağıtacağız!

Erzurum Valisi: Vandaki konteynerleri getirip, dağıtacağız!
A+A-

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, mevsim soğuk olduğu için çadırın dışında konteyner temin edeceklerini belirterek, \"Mevsim soğuk, artık kış başlıyor. İnşallah Van\'dan konteyner getirip, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını göreceğiz\" dedi.

 

Altıparmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün akşam meydana gelen depremin 4,4 şiddetinde olduğunu anımsatarak, onun ardından çok sayıda artçıların yaşandığını ancak bunların tesirinin olmadığını söyledi.
 
Can ve mal kaybının olmamasının sevindirici bir durum olduğunu belirten Altıparmak, "Ancak binalarımızda yer yer çatlamalar var. Taş dökülmeler söz konusu. Deprem sekiz köyümüzü etkiledi. Bunun haricinde söylenecek de bir şey yok" diye konuştu.
 
Hızlı bir şekilde çadırları deprem bölgesindeki vatandaşa yetiştirdiklerini anlatan Altıparmak, şunları kaydetti;
 
"Battaniyeleri de yetiştirdik. Başka isteklerinin olup olmadığını, bizzat bölgeyi gezip sorduk. Şu anda bir ihtiyaçları yok. Konteyner konusunda da çalışma yapıyoruz. Mevsim soğuk, artık kış başlıyor. Çadırın dışında konteyner temin etme gayretlerimiz devam ediyor. İnşallah Van'dan konteyner getirip, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını göreceğiz. İnşallah bundan fazlasını yaşamayız."
A+A-

HABERE YORUM KAT