1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Hınıs Ve Karaçoban İlçelerini Ziyaret Etti

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Hınıs Ve Karaçoban İlçelerini Ziyaret Etti

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Hınıs Ve Karaçoban İlçelerini Ziyaret Etti
A+A-

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Hınıs ve Karaçoban ilçelerine giderek kaymakamlık ve bazı kurumlara ziyaretlerde bulundu. Beraberindeki İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Akgün, İl Emniye

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Hınıs ve Karaçoban ilçelerine giderek kaymakamlık ve bazı kurumlara ziyaretlerde bulundu.
Beraberindeki İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Akgün, İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ednan Yazıcı, Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge ile ilk olarak Hınıs ilçesine giden Vali Öztürk önce Kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Murat Uz'dan bilgiler alan Vali Öztürk bölgede hayvancılığın oldukça yaygın olduğunu belirterek bu seneki saman sıkıntısından bölge çiftçisinin de olumsuz etkilendiğini, ancak ot gibi bir yem dururken vatandaşların samana ilgi göstermesine çok anlam veremediğini söyledi. Köy yollarının durumu hakkında da bilgi alan Vali Öztürk özellikle kış aylarında olunması sebebiyle köy yollarının açık tutulması için olağanüstü bir çabanın verildiğini ifade etti. 2013 yılı KÖYDES için şimdiden programların yapılmasını isteyen Vali Öztürk, Kaymakamlıklar olarak bu sene son defa bu projeyi yürüteceklerini, daha sonraki yıldan itibaren ise bu hizmetlerin belediyeler eliyle yürütüleceğine dikkat çekti. Vali Öztürk sezon sonuna kadar KÖYDES hedeflerine ulaşılmasını ve ödeneklerin hizmete dönüştürülerek belediyelere devredilmesini istedi. Burada bulunan ilçe ve belde belediye başkanlarına da açıklamalarda bulunan Vali Öztürk, Büyükşehir Belediyeler Yasasının bir istisnasına vurgu yaparak, yasanın yürürlüğe gireceği 30 Mart 2014 tarihinden önce belediye olarak kendilerine bağlanacak olan köylere hizmet götürmenin mümkün olduğunu söyledi.
Kaymakamlığın ardından Hınıs İlçe Emniyet Müdürlüğü, Hınıs İlçe Jandarma Komutanlığı ve yapımı tamamlanan Kız Öğrenci Yurdunu gezen Vali Öztürk, İlçe Hastanesinde incelemelerde bulunarak burada yatan hastaları ziyaret etti. Vali Öztürk daha sonra Karaçoban ilçesine hareket etti.
Kaymakamlık girişinde Kaymakam ve İlçe Müdürleri tarafından karşılanan Vali Öztürk, Kaymakam Cevat Çelikten bilgi aldı. İlçe Müdürlerini ve muhtarları da dinleyen Öztürk ilçede eğitim sorunlarının çözümü için önemli adımlar attıklarını belirterek ilçede eğitim seviyesinin daha yukarılara çekildiğini ifade etti. Orta öğretimden sonra okula devamın sağlanması için çalışmaların sürdürüldüğüne vurgu yapan Vali Öztürk, okula devam konusunda direnç gösteren ailelerin açık öğretim lisesine devamı için yönlendirme yapıldığını ve bu şekilde ilçedeki eğitim çıtasının daha yukarılara çekildiğini belirtti.
Burada da İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve yeni yapılan Kız Öğrenci Yurdunu gezen Vali Öztürk daha sonra Karaçoban Devlet Hastanesine geçerek hastanede incelemelerde bulundu.
Vali Öztürk ve beraberindeki heyet akşam saatlerinde Karaçoban'dan ayrılarak Erzurum'a geldi.
(AA-AA-Y)

24.01.2013 11:10:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT