1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzurum Değil Aydın

Erzurum Değil Aydın

Erzurum Değil Aydın
A+A-

Türkiye'de hava sıcaklığının en yüksek olduğu illerin başında gelen Aydın, bir haftadır son yılların en soğuk kışını yaşıyor. Hava sıcaklığının nadiren sıfırın altına düştüğü Aydın'da çatılarda buz sa

Türkiye'de hava sıcaklığının en yüksek olduğu illerin başında gelen Aydın, bir haftadır son yılların en soğuk kışını yaşıyor. Hava sıcaklığının nadiren sıfırın altına düştüğü Aydın'da çatılarda buz sarkıtları oluştu. Bu ilginç manzarayı nadiren gören pek çok kişi, şehir merkezinde oluşan buz sarkıtları önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Ülke genelinde etkili olan soğuk hava Aydın'da da etkisini gösterdi. Son üç gündür özellikle geceleri hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle çatılarda bulunan pek çok güneş enerji sistemi patladı. Aydın Merkez Veysi Paşa Mahallesi Hasırcılar Çarşısı içinde bulunan bir binadan sarkan buz sarkıtları görenleri şaşırttı. 76 yaşındaki Ahmet Görmez, "Aydın'da yakın zamanda böyle bir soğuk yaşanmadığını belirterek, şehir merkezinde hiç buz olmazdı. Bu yıl kış çok kuvvetli geçiyor" dedi.
(İK)

10.01.2013 13:56:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT