1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzincanlı Annelere Bebek Bakım Eğitimi

Erzincanlı Annelere Bebek Bakım Eğitimi

Erzincanlı Annelere Bebek Bakım Eğitimi
A+A-

Erzincan'da Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından uygulamaya konulan 'İşsiz ev hanımları için çocuk bakıcılığı' kursu, bayanlardan büyük ilgi görd

Erzincan'da Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından uygulamaya konulan 'İşsiz ev hanımları için çocuk bakıcılığı' kursu, bayanlardan büyük ilgi gördü. Kursa katılan bayanlara, bebek bakımı ile ilgili her türlü eğitim veriliyor.
13 Ekim 2012 tarihinde başlayan kursa katılan 40 kadına, 5 ay sürecek eğitimle 120 saat teorik ve 120 saat uygulamalı eğitim verilecek. Kursiyerler, bebek yıkama, bezleme, çocuk eğitimi, gelişimi, hijyen, çocuk ruh sağlığı, ergenlik öncesi çocuk davranışları, aile iletişimi, anne-baba ve bakıcı ilişkileri konusunda eğitim alacak. Proje sonunda kursa katılanlara katılım belgesi verilecek ve kursiyerler aldıkları katılım belgeleri ile İşkur'a müracaat ederek, çalışma olanağı bulacak.
Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim üyesi ve Proje Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Mustafa Akın, "Erzincan'ın ekonomik ve sosyal yapısını da düşünerek, böyle bir proje hazırladık. Kursiyerler hem aile bütçesine katkıda bulunacak hem de kendi çocuklarını yetiştirme noktasında eğitim almış olacaklar" diye konuştu.
Kursa katılan kadınlar çocuk bakımını ve yetiştirmeyi ya kayınvalidelerinden ya da kulaktan dolma bilgilerle öğrendiklerini anımsatarak "Doğru bildiğimiz yanlışları bu kurs sayesinde öğrendik. Çocuk bakımı konusunda faydalı bilgiler edindik" dedi.
(CM-AT-Y)

18.12.2012 13:36:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT