1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erzincan'da Et Balık Kurumu Kombinası Kuruluyor

Erzincan'da Et Balık Kurumu Kombinası Kuruluyor

Erzincanda Et Balık Kurumu Kombinası Kuruluyor
A+A-

AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, tarım ve hayvancılığa büyük katkı sağlayacak olan Et Balık Kurumu Erzincan Tavuk Kombinası ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, kombi

AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, tarım ve hayvancılığa büyük katkı sağlayacak olan Et Balık Kurumu Erzincan Tavuk Kombinası ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, kombinada saatte 9 bin olmak üzere günlük 60 bin kesim yapılacağını söyledi.
Karakelle açıklamasında, 27 Ocak 2012 tarihinde Erzincan İl Özel İdaresi tarafından Et Balık Kurumu'na devredilen tesisler için ihtiyaç duyulan 21 milyon TL'lik ödeneğin 2013 yılı bütçesine konulduğunun da altını çizerek; "İnşaat maliyetinin başlamasına müteakip tesisin faaliyete geçmesine yönelik çalışmalara başlanacaktır. Erzincan Tavuk Kombinesinde saatte 9 bin kesim yapılacak olup günlük kesimi 60 bin kesimdir. Bu rakam Doğu ve Güney Doğudaki emsal tesisler arasında en büyük olanıdır. Kadrolu memur ve işçi alarak 105 kişi çalışacak Kombinada 150 kişilik geçici kadro da oluşturulacaktır. Ayrıca hizmet vereceği alan itibariyle ilimizde faaliyete geçmesi ve yenilerinin açılması anlamına gelen bu kombine dolaylı olarak ilimizde gerek yem bitkileri gerek tavuk çiftlikleri alanında takriben 5 bin kişiye bir şekilde iş imkânı sağlayacaktır. Oluşacak katma değer ile ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak Kombinamızın Erzincan'a kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Bakanımız Binali Yıldırım olmak üzere herkese teşekkürü bir borç biliyorum" şeklinde ifade etti.
(CM-AT-Y)

28.01.2013 15:43:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT