1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Ermenistan'da Halk Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Sandık Başına Gitti

Ermenistan'da Halk Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Sandık Başına Gitti

Ermenistanda Halk Cumhurbaşkanlığı Seçimi İçin Sandık Başına Gitti
A+A-

Ermenistan'da oy kullanma işlemleri başladı. Başkent Erivan'da sabah 08.00'de tüm seçim merkezlerinde başlayan oy kullanma işlemi devam ediyor. Sabah saat 08.00'de oy kullanmaya başlayan Ermenistan v

Ermenistan'da oy kullanma işlemleri başladı. Başkent Erivan'da sabah 08.00'de tüm seçim merkezlerinde başlayan oy kullanma işlemi devam ediyor.
Sabah saat 08.00'de oy kullanmaya başlayan Ermenistan vatandaşları, ülkedeki 41 seçim bölgesindeki toplan 1958 oy kullanma merkezinde cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidiyorlar. Yeni seçilecek cumhurbaşkanı ülkeyi 5 yıl idare edecek.
7/16 nolu seçim merkezinin sekreteri olan Sona Nazarian, beklendiği gibi saat 08.00'de sandıkları açtıklarını ve ilk sıradaki seçmenin de tam 8'de hazır bulunarak oyunu kullandığını söyledi. Nazarian, "Şu ana kadar herhangi bir hadise olmadı ve hiç olmayacağını ümit ediyorum. Listemizde 2815 seçmen var" dedi.
Ermenistan Halk Partisi'nin lideri ve 2008'den beri Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan bu seçimlerde de yine favori olarak görülüyor. Halk Partisi ve Sarkisyan, muhafazakar siyaset anlayışlarıyla biliniyorlar.
(CTŞ-Ö-D)

18.02.2013 10:43:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT