1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Ermenistan Muhalefeti Seçimlere İtiraz Edebilir Erivan

Ermenistan Muhalefeti Seçimlere İtiraz Edebilir Erivan

Ermenistan Muhalefeti Seçimlere İtiraz Edebilir  Erivan
A+A-

Ermenistan'da dün gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Serj Sarkisyan'ın başlıca rakibi olan Raffi Ovannisyan, başkent Erivan'da bulunan Özgürlük Meydanı'nda kendisini destekleyenler ve gaze

Ermenistan'da dün gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Serj Sarkisyan'ın başlıca rakibi olan Raffi Ovannisyan, başkent Erivan'da bulunan Özgürlük Meydanı'nda kendisini destekleyenler ve gazetecilerle bir araya geldi.
Seçim yarışını ikinci sırada bitiren Ovannisyan, yaptığı konuşmada, Ermeni halkının kazandığını bir kez daha tekrarladı. Ovannisyan, seçim sonuçları ile ilgili herhangi açık bir ifade kullanmazken, sonuçlara itiraz edip etmeyeceği yönünde açıklamada bulunmadı.
Sarkisyan'a, kendisiyle halka açık veya kapalı bir şekilde görüşmesi konusunda çağrıda bulunan Ovannisyan, bu talebinin sebebini ise söylemedi.
Kendisini destekleyenlerle bir sonraki toplantısının yarın Erivan saatiyle sabah 5'te olacağını sözlerine ekleyen Ovannisyan, bu görüşmenin konusunun ileride atılacak adımlar olduğunu ifade etti.
Ovannisyan, seçim sonuçlarını geçersiz kabul ederek yeni seçim yapılması talebinde bulunabilir.
(CC-YHY-D)

19.02.2013 19:59:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT