1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erkenek'te Toplu Yemek Verildi

Erkenek'te Toplu Yemek Verildi

Erkenekte Toplu Yemek Verildi
A+A-

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Erkenek beldesinde verilen toplu yemekte deprem olmaması için dua edildi. Cami dernekleri tarafından son zamanlarda sayısı 50'ye yaklaşan depremlerin zarar verm

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Erkenek beldesinde verilen toplu yemekte deprem olmaması için dua edildi.
Cami dernekleri tarafından son zamanlarda sayısı 50'ye yaklaşan depremlerin zarar vermemesi, kaza ve belaların defi için şükür yemeği verildi. Yemeğe Sürgü Belediye Başkanı Faruk Taşdemir, Söğüt Belediye Başkanı Mesut Sülü, Gövdeli Belediye Başkanı Bayram Kaya, Erkenek Belediye Başkanı Mehmet Bayram, AK Parti Belde Başkanı Rüstem Çatı, AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Murat Kavuncuoğlu ve parti teşkilatı yöneticileri, Prof. Dr. Alper Durak, Ankara İl Acil Afet Müdür Yardımcısı Mehmet Şahin ve halk katıldı. Erkenek Gedikağzı Camii'nde okunan Mevlid-i Şerif'ten sonra dualar edildi. Yaklaşık 3 bin kişiye yemek verildi.
Cami derneğinden yapılan açıklamada, "Erkenek'te daha önce de 1986 yılında meydana gelen depremden sonra da Allah rızası için haftalarca yemek verilmişti. Şimdi son zamanlarda meydana gelen depremler için Allah'a sığınmak, yardımın yalnızca Allah'tan geldiğine inanarak şükür etmek, dua etmek için burada toplandık. Yemeklerimizin hiçbir farklı amacı yoktur. Erkenekli olsun olmasın herkesi davet ediyoruz. Önümüzdeki Perşembe günü tekrar yemekte buluşacağız ve dua edeceğiz" denildi.
(ŞS-Y)

18.02.2013 12:43:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT