1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Eriğin Kilosu 300 TL Olunca Tek Tek Satın Alıyoruz !

Eriğin Kilosu 300 TL Olunca Tek Tek Satın Alıyoruz !

Eriğin Kilosu 300 TL Olunca Tek Tek Satın Alıyoruz !
A+A-

Yaz aylarında 1 liraya aldığımız eriğin kilosu kış aylarında 300 TL'ye çıkıyor. Hal böyle olunca eriği taneyle almak zorunda kalıyoruz. Eskişehir'de pazarcılar eriği 300 tl'ye satıyor. Pazar esnafından Emin Özkaya durumu şöyle özetliyor:

Eskişehir’de mevsiminin dışında pazarcılar tarafından satılan yeşil eriğin kilosu 300 TL’ye müşteri buluyor.

 


Yaz aylarının meyvesi olarak bilinen yeşil eriğin 1 tanesini bile kışın yemek isteyen 5 lirayı gözden çıkarmak zorunda. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte tezgâhlarda pek rastlanmayan erik adeta cep yakıyor. Pazarcılar tarafından da zor bulunan eriğe müşterilerinde ilgisi yok denecek kadar az. Erik yemek isteyen bazı vatandaşların ise tane hesabı aldıkları öğrenildi.

 

yesilerik2g2g.jpg

 


Pazar esnafından Emin Özkaya, erik fiyatlarının şaşırtan bir yükselişte olduğunu söyledi. Kilosu 300 liraya gelen eriğin tanesini 5 liradan, üç tanesini ise 15 liradan sattıklarını kaydeden Özkaya, yaz meyvelerinin genelinde fiyatların yüksek olduğunu belirtti. Özkaya, “Diğer yandan yaz meyvesi olan çileğin kilosunu 15 liradan satıyoruz. Karpuzun kilosunu ise 1,5 liradan alıcı buluyor. Eriğin bu kadar fiyatının yüksek olması bizi de şaşırtıyor. Vatandaşlarımıza yaz meyvelerini de satmayı hedefliyoruz. Ancak fiyatlar bu kadar yüksek olunca satışlarımızda o kadar az oluyor” diye konuştu.

 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT