1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Ergün Müdür Ev Ev Geziyor!

Ergün Müdür Ev Ev Geziyor!

Ergün Müdür Ev Ev Geziyor!
A+A-

Van İl Sağlık Müdürlüğü, hastalık riskinin azaltılması ve önlenmesi doğrultusunda ev ziyaretleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Van İl Sağlık Müdürlüğü sağlığının korunması, geliştirilmesi, hastalık riskinin azaltılması ve önlenmesi doğrultusunda ev ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyor.

Van’da sağlık hizmetlerini daha da iyileştirmek, hasta memnuniyetini yükseltmek için kent genelinde haftanın belirli günleri İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, ev ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Ziyaret sırasında vatandaşlarla yakından ilgilenen Yanmaz, sorunları dinleyerek önlemler almaktayız dedi.

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, konu ile ilgili açıklamada bulundu, 2016 yılı içeresinde evlerine taburcu olan hastalara ziyaretlerini başlattıklarını belirtti. Dr. Ergün Yanmaz, “Ev ziyaretlerimiz sırasında, sağlık hizmetlerini sunduğumuz sağlık tesislerimizden, 112 Acil Sağlık Hizmetlerimizden, Özel ve Kamu Hastanelerimizden, Aile Hekimliği Merkezlerimizden, ayrıca evde sağlık hizmeti alan hastalarımızdan ve yakınlarından sağlık sunumlarımız ile ilgili duygu ve düşüncelerini almaktayız ifadesinde bulundu. Dr. Yanmaz, Bu kapsamda ev ziyaretlerinde sağlık yöneticileri olarak bizler, halkımızın sağlık teşkilatlarımızdan beklentilerini soruyor, vatandaşlarımızın sağlık sistemimizin işleyişi açışından bizlere değerlendirme yapmalarını istiyoruz. Gittiğimiz ev ziyaretlerinde özelikle gereksiz yere ilaç kullanımı görmekteyiz doktor arkadaşlarımızın tavsiye ettiği ilaç dışında her hangi bir ilaç kullanılmamasını önermekteyiz, Antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı ile birlikte midenin koruyucu bariyerini bozan her türlü ilaç miğdede bir zarara yol açabilir. Bu sayede söz konusu ziyaretlerimizin sonuçlarını da bizler tekrar geri bildirimler yaparak hizmet veren sağlık kurumlarımızın, kendi alanlarında iyileştirilme ve geliştirilme yapmalarını sağlıyoruz. Sonuçta daha kaliteli, daha nitelikli ve daha profesyonel sağlık hizmetleri açışından süregelen bir şekilde kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

3-424.jpg

4-349.jpg

5-227.jpg

6-124.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT