1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Erginer'den Antalya Kampında Önemli Açıklamalar

Erginer'den Antalya Kampında Önemli Açıklamalar

Erginerden Antalya Kampında Önemli Açıklamalar
A+A-

Manisaspor Teknik Direktörü Reha Kemal Erginer, futbolcuların Antalya kampına çok istekli ve coşkulu başladıklarını belirterek, takımın performansından memnun olduğunu söyledi. Teknik direktör Ergi

Manisaspor Teknik Direktörü Reha Kemal Erginer, futbolcuların Antalya kampına çok istekli ve coşkulu başladıklarını belirterek, takımın performansından memnun olduğunu söyledi.
Teknik direktör Erginer, Manisaspor'un ikinci yarı hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Sözlerinin başında sezonun ilk yarısının genel olarak kendileri için iyi geçtiğini belirten Erginer, "Sezon başındaki fotoğraf şimdiye bakıldığında daha karanlıktı ve sezona yeni bir yapılanmayla başladık. Bu yapılanma yönetimimizin ve teknik heyetin ortak çizgide bulunduğu bir yapılanmaydı. Çünkü mali ve sportif yapılanma birbirini tamamlayan yapılanmalardı. Biz yönetimimizle aynı hedefleri koyup, aynı söylemlerde bulunduk. Hiçbir farklı düşünce içinde olmadan aynı program dahilinde ilerliyoruz. Bu anlamda baktığımızda bizim için çok iyi bir ilk yarı geçirdik" dedi.
Erginer, sezona çok iyi başlamadıkları yönünde söylemler olduğunu ve yazılar yazıldığını ifade ederek, "Biz yeni genç bir takımız. Geçen sezondan yan yana oynayan oyuncu sayımız çok az. Bu tip takımlarda böyle sıkıntıların olması gayet doğal. Ama oyun olarak böyle sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi düşünmüyorum. Bu tip yorumlar Türkiye'de genelde skora bakıldığı için yapılıyor. Biz sezon başlangıcından bitişine kadar başarı kriterlerine farklı bakıyoruz. Bizim için başarı sadece birinci sırada yer almamız değil. Daha öncede söyledim. Bu takımın ilk yarıyı üçüncü ya da beşinci de bitirmesi de bizim için başarıydı" diye konuştu.

"ARTIK BİR TAKIM OLDUK, TAKIM OYUNU OYNUYORUZ"
Açıklamalarında yaşamın her alanında bir değişim olduğuna dikkat çeken Erginer, "Değişim bir süreç, bizde değişimin içerisindeyiz ve bu değişimi hızlı bir şekilde yaşıyoruz. Bu değişimde de başarılı olduk. Oyuncuların sezon başındaki durumlarıyla şimdiki durumları arasındaki fark, takımın sezon başındaki oyunuyla şimdiki oyunu arasındaki fark, bizim değişiminde içinde olumlu anlamda ne kadar yol aldığımızı gösteriyor. Geçen sene isimleri çok fazla duyulmayan oyuncuların adından artık futbol piyasasında çok fazla bahsedilmesi de bu değişimdeki gelişimin bir sonucu. Artık bir takım olduk, takım oyunu oynuyoruz" dedi.
Sezon başında takımla ilgili çok değişik yorumlar olduğunu kaydeden Erginer şunları söyledi: "Bir tarafta süper lig oyuncularından kurulu bir takım olduğumuz ve ligde çok iyi işler yapacağımız, bir taraftan da maddi sıkıntılar içinde çok genç bir ekip olduğumuzu ve PTT 1. Ligde tutunmamızın bile başarı olacağını söylediler. Açıkçası biz kendi koyduğumuz hedeflere bakıyoruz. Dışarıdaki söylemlere de fazla kulak asmıyoruz. Sezon başından bu yana oyuncularımız ile yaptığımız toplantılarda hedefsiz olmadık. Yönetim, teknik heyet ve oyuncular olarak her zaman hedefimiz var. Biz başkalarının bize hedefler koyduğu, bizi hedeflerin peşinden koşturttuğu bir takım değiliz. Kendimizi çok iyi biliyoruz. Ayaklarımız yere çok sağlam basıyor. Aynı şekilde ikinci yarıda da devam etmek istiyoruz."
Erginer, Antalya kampına ise Manisa'da altı antrenman yaparak geldiklerini belirterek, "Burada hazırlıklarımızı günde çift antrenmanla sürdürüyoruz. Biraz daha yorucu bir tempodayız. Bunun da olması gayet normal. Burada yaptığımız çalışmaların meyvesini de ligde almak istiyoruz. Buradaki antrenmanlar gelişimimize katkıda bulunacaktır. Fiziksel anlamda çok iyi durumda bir takımız. Burada ki programımızın içinde taktik antrenmanları yoğun bir şekilde yer alacak. Bizi daha zor, daha çetin bir ikinci yarı bekliyor. Bizde burada tam manada hazır olarak ikinci yarıya başlamak istiyoruz. Oyuncularım ilk yarıyı çok iyi bitirmemizin ardından ikinci yarı antrenmanlarına da çok iyi başladılar. Çok arzulu ve istekliler. Antrenmanlarda çok coşkulular. Bu da antrenmanların daha zevkli hale gelmesini sağlıyor. Şu anki performanslarından da çok memnunum" dedi.
Erginer sözlerinin sonunda transfer yapmayı düşünmediklerini belirterek, "Kampta sakatlık veya ekstra bir şey ya da bizim planımız dışında bir şey gelişmezse transfer gündemimizde yok. Transfer, biraz ucu açık bırakılması gereken bir konu. Çok kesin konuşulmamalı. Hiçbir oyuncumuzun gitmesini istemiyorum. İnşallah aynı kadroyla ikinci yarıyı tamamlayacağız. Kampa Nijeryalı oyuncu Stanley katıldı. Bir süre bizle birlikte antrenmanlara çıkacak. Bu sürenin ardından onunla ilgili kararımızı da yönetimimize bildireceğiz" ifadelerini kullandı.
(ÖND-MFS-MFS-S)

03.01.2013 18:20:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT