1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ergin: Kimseye eyvallahımız yoktur!

Ergin: Kimseye eyvallahımız yoktur!

Ergin: Kimseye eyvallahımız yoktur!
A+A-

Eski Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, gazetecilerin HSYK tartışmaları ile ilgili sorusu üzerine, "Biz seçimle uğraşıyoruz, HSYK'yı sahibine sorun" dedi.

Ergin, büyükşehir belediye seçimlerini kazanmak için Hatay'ı köy köy belde belde geziyor. Gittiği her yerde yolsuzluk operasyonlarının perde arkasını vatandaşlara anlatan Ergin, operasyonların asıl hedefinin AK Parti'yi seçime yaralı halde sokmak olduğunu söyledi. Ergin, "Bugüne kadar gelen şikayetlerin incelenmesi için hükümet izin vermiştir. İncelensin, gereği yapılsın, hiç kimse babamızın oğlu değil. Yanlış yapan varsa elini keser ayırırız, doğrularla yolumuza devam ederiz. Bu hizmet kervanı memleketin geleceğini belirleyen kervandır. Onun için bu kervanın yürüyüşünü kimsenin engellemesine izin vermeyiz. 17 Aralık operasyonlarının asıl hedefi AK Parti'yi seçime yaralı bir şekilde sokmaktı. Bu yüzden operasyonları aylarca bekleterek seçimlere üç ay kala yaptılar. Bunu yapanlar 90 günde ne davanın açılacağını ne de açılsa bile davanın sonuçlanmayacağını ve sandığın önümüze geleceğini biliyorlardı. Planları buydu ve biz buna karşı çıktık" dedi.

Sadullah Ergin, gazetecilerin HSYK tartışmaları ile ilgili sorusuna ise, "Biz seçimle uğraşıyoruz, HSYK'yı sahibine sorun" diye yanıt verdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT