1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ergene Nehri, Uzunköprü'yü Tehdit Ediyor
Ergene Nehri, Uzunköprüyü Tehdit Ediyor

Ergene Nehri, Uzunköprü'yü Tehdit Ediyor

Son günlerde yağan yağışlar ve Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açmasıyla birlikte Ergene Nehri'nde meydana gelen taşkın, Edirne'nin Uzunköprü ilçesini tehdit etmeye başladı. Yatağından çıkan Ergene

A+A-
Son günlerde yağan yağışlar ve Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açmasıyla birlikte Ergene Nehri'nde meydana gelen taşkın, Edirne'nin Uzunköprü ilçesini tehdit etmeye başladı.
Yatağından çıkan Ergene Nehri nedeniyle nehir kenarındaki tarım arazileri tamamen sular altında kalırken, yükselen nehir suları, Uzunköprü'de TOKİ tarafından yapılan Sosyal Konutlara kadar yükseldi. Yapımı devam eden konutlarda, kimsenin oturmadığı öğrenilirken, TOKİ yetkilileri tedirginlik içerinde olduklarını söyledi. TOKİ yetkilileri, Uzunköprü Belediyesi'ne gerekli bilgileri verdiklerini, gelen ekiplerin su kanalı açıp su seviyesini sabit tutmak için çalışmalar yaptıklarını, ayrıca su seviyesinin yüksekliğinden ilk etapta zarar görecek olan iki blok ile nehir arasına hendekler yapıldığını ifade etti. Yetkililer, şu an için gerekli kontrollerin tamamlandığını ancak su seviyesinin yükselmesi durumunda evlerin muhtemel olarak su altında kalacağını ifade ettiler.
(MA-Eİ-Y)

28.01.2013 18:16:27 TSI

HABERE YORUM KAT