1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ergani'de 38 İşçinin İşten Çıkarılması

Ergani'de 38 İşçinin İşten Çıkarılması

Erganide 38 İşçinin İşten Çıkarılması
A+A-

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır'ın Ergani İlçe Temsilciliği, Ergani Devlet Hastanesi'nde, taşeron firma tarafından işten çıkarılan 38 işçi için basın açıklaması gerçekleştirdi. Hastane

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır'ın Ergani İlçe Temsilciliği, Ergani Devlet Hastanesi'nde, taşeron firma tarafından işten çıkarılan 38 işçi için basın açıklaması gerçekleştirdi.
Hastane önünde yapılan açıklamaya, işten çıkartılan işçilerin yanı sıra, Diyarbakır Tabip Odası ile Eğitim-Sen ilçe temsilciliği de katıldı. SES Ergani adına basın açıklamasını okuyan Deniz Akdağ, 48 temizlik personelinden 38'inin hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkartıldığını savundu. Bunun böyle olacağı bir ay öncesi taşeron firma işçilerine 'Referansınız kim' diye sorularak belirtildiğini ileri süren Akdağ, "Kendilerine Müslüman diyen ya da Müslüman gibi görünen siyasiler ve yöneticilere sesleniyoruz, sizde hiç mi vicdan yok. Kışın ortasında evine ekmek götüren çocuklarını okutan bu insanları kapı önüne koyarken hiç mi içiniz sızlamadı. Biz SES olarak yapılan bu hukuksuzluğa karşı çıkıyor ve buradan tüm siyasi partileri ve sendikaları bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Buradan iktidara, hastane yönetimine ve taşeron firma yöneticilerine sesleniyoruz: Hastanede hizmetin aksamaması ve çalışan temizlik işçilerinin mağdur edilmemesi için, işten çıkarılan arkadaşlarımızın bir an önce işlerine dönmelerini talep ediyoruz" dedi.
(ET-YRT-AŞ-Y)

01.02.2013 15:08:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT