1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ergani Kaymakamı Kitap Dağıttı

Ergani Kaymakamı Kitap Dağıttı

Ergani Kaymakamı Kitap Dağıttı
A+A-

Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sosyal Destek Programı (SODES) bünyesinde açılan SBS vs YGS kurslarında eğitim gören öğrencilere ücretsiz kitap yardımı yaptı. Dershane standartlar

Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sosyal Destek Programı (SODES) bünyesinde açılan SBS vs YGS kurslarında eğitim gören öğrencilere ücretsiz kitap yardımı yaptı.
Dershane standartlarının da üzerinde bir eğitim verdiklerini belirten Kaymakam Yılmaz, geçen yıl hedefledikleri başarıyı sağladıklarını ifade ederek, bu yılki hedeflerinin bu başarı oranını yüzde 75'e ulaştırmak olduğunu söyledi. Dağıtılan ücretsiz kitapların karşılığında öğrencilerden sadece başarı beklediklerini belirten Kaymakam Yılmaz, "İlki geçen yıl uygulanan ücretsiz SBS ve YGS kurslarımızda hedef kitlemiz, ekonomik yetersizliklerden ve aile, toplum baskısından dolayı eğitimlerini liseden sonra devam ettiremeyen öğrencilerimize üniversite yolunda umut ışığı olmaktır. Onların kendilerine olan güvenlerini ve inançlarını ortaya çıkararak üniversiteli olma yolunda bir nebze olsun faydamız dokunsun istiyoruz. Bu kapsamda; 2011-2012 yılında uygulanan kursumuzda LYS sınavına giren 75 öğrencimizden 43'ü istedikleri üniversite ve bölümleri kazandılar. Bu oran yüzde 53 civarındadır. Yine SBS'ye giren 53 öğrencimizden 21'i ilimizin ve bölgemizin seçkin Anadolu Liseleri'ne kayıt yaptılar. Bu oran da yüzde 40 civarındadır. Bu yıl da ikincisi düzenlenen ücretsiz kurslarımızda SBS'de 100, YGS'de de 100 öğrenciye eğitim sunulmaktadır. Her iki kursumuzda da ekonomik yetersizlik, aile ve toplum baskısı ve diğer nedenlerden dolayı akranlarıyla aynı koşullarda sınavlara hazırlanamayan öğrenciler hedef kitle olarak belirlenmiş ve bu kriterlere uygun öğrenci seçimine özen gösterilmiştir" dedi.
(ET-AKK-Y)

03.01.2013 14:02:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT