1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ereğli'de Kadın Çiftçiler Yarıştı

Ereğli'de Kadın Çiftçiler Yarıştı

Ereğlide Kadın Çiftçiler Yarıştı
A+A-

Konya'da yapılacak "Kadın Çiftçiler Bilgi Yarışması"na Ereğli adına katılacak yarışmacıları belirlemek amacıyla her yıl düzenlenen "Ereğlili Kadın Çiftçiler Yarışıyor" bilgi yarışması yapıldı. Ereğli

Konya'da yapılacak "Kadın Çiftçiler Bilgi Yarışması"na Ereğli adına katılacak yarışmacıları belirlemek amacıyla her yıl düzenlenen "Ereğlili Kadın Çiftçiler Yarışıyor" bilgi yarışması yapıldı.
Ereğli Kültür Merkezi'ndeki yarışmaya, Kaymakam Hasan Bağcı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Say, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, Birlik ve Oda Başkanları, Daire Amirleri ve birçok davetli katıldı. Yarışmada Zengen, Belkaya, Aziziye kasabalarının yanı sıra Yazlık köyü, Türkmen köyü, Kuzukuyu köyü ve merkeze bağlı 7 bayan yarışmacı birinci gelebilme için yarıştı. Belkaya ve Merkez yarışmacılarının final sorularına beraberlik ile girdiği yarışmada kazanan Belkaya'dan Fadimana Şanal oldu. Bu sonuçla Belkaya, Konya'da yapılacak yarışmada Ereğli ilçesini temsil etmeye hak kazandı.
Yarışma öncesi bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, "Bu yarışmanın organizasyonunda bizlerden desteğini esirgemeyen sayın Kaymakamımıza, yarışmacılarımıza takdim edeceğimiz hediyeler için gerekli desteği sağlayan kurum ve kuruluşlara ve buraya gelerek destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kadın çiftçilerimizi daha çok teşvik edebilmek için düzenlediğimiz bu yarışmada galip olacak ekip bizleri önce Konya'da ve başarılı olmaları halinde Türkiye genelinde temsil edecekler. Daha önceki yıllarda Konya'da düzenlenen yarışmalarda birinciliklerimiz olduğu gibi bu konuda da çok sayıda övgü alıyoruz. Umarım bu başarılara bir yenisi buradan birinci çıkacak arkadaşlarımız ekleyecek" dedi
Yarışmanın sonunda dereceye giren yarışmacılara plaketlerini Kaymakam Hasan Bağcı ve eşi verirken, diğer yarışmacılara da çeşitli hediyeler takdim edildi.
(AH-Y)

07.02.2013 17:53:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT