1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ereğli'de İşkur Hizmet Vermeye Başladı

Ereğli'de İşkur Hizmet Vermeye Başladı

Ereğlide İşkur Hizmet Vermeye Başladı
A+A-

Konya'nın Ereğli ilçesinde, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Hizmet Merkezi açıldı. Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan, 21 Ocak 2012 tarihinde Ereğli Hizmet Merkezinin açılarak hizmet verm

Konya'nın Ereğli ilçesinde, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Hizmet Merkezi açıldı.
Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan, 21 Ocak 2012 tarihinde Ereğli Hizmet Merkezinin açılarak hizmet vermeye başladığını ifade ederek, "Ereğli Hizmet Merkezi Konya ilçelerinde ilk kez Ereğli'de açılmıştır. Ereğli'ye açılmasında emeği geçen Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı'ya teşekkür ediyorum" dedi. Ereğli Hizmet Merkezinin açılmasıyla işveren ve işsiz vatandaşların Konya'ya gitmeyeceklerini ve her türlü iş ve işlemlerini Ereğli'de gerçekleştireceklerinin altını çizen Lokman Ceylan, "Kaymakamlık binası altında 2 odada 6 personelle hizmet vermekteyiz. Önümüzdeki günlerde daha fonksiyonlu ve geniş çaplı hizmetlerimiz devam edecektir. Bakanlık tarafından ataması yapılacak olan personelin Ereğli'de de yeterli sayıda gelmesiyle işlemlerimiz hız kazanacaktır" diye konuştu.
İşverenlerin işbaşı eğitimi için İŞKUR'un imkanlarından faydalanarak 6 aya kadar staj yaptırdığı işsiz vatandaşların ücretinin İŞKUR tarafından karşılandığını kaydeden Ceylan, "Ereğli için yerinde hizmetin sunulmasıyla zaman, israf ve vatandaşların ekonomik kayıpları engellenmiş olacaktır. Buradaki temel amaç yerinde hizmettir" dedi.
(MA-FM-Y)

24.01.2013 17:38:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT