1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ereğli'de Çiftçilere Gece Eğitimleri Sona Erdi

Ereğli'de Çiftçilere Gece Eğitimleri Sona Erdi

Ereğlide Çiftçilere Gece Eğitimleri Sona Erdi
A+A-

Konya'nın Ereğli İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik düzenlenen gece eğitimleri sona erdi. Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce son bir aydır devam ed

Konya'nın Ereğli İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik düzenlenen gece eğitimleri sona erdi.
Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce son bir aydır devam eden gece eğitimlerinde 13 köyde yapılan toplantılara yaklaşık 180 çiftçi katıldı. Her yıl düzenledikleri gece eğitimi toplantıları ve kurslarla çiftçileri birçok konuda yeni teknolojilerden ve tarım tekniklerinden haberdar etmeyi amaçladıklarını ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, "Özellikle bu sene bu toplantılara ilgi geçen yıllara oranla daha fazla oldu. Anlatılan yeni tekniklerin kullanılmasıyla Ereğli'nin tarımında kalite ve verimin artacağına inanıyoruz. Her akşam bir köyde eğitim toplantıları yaptık. Çiftçiler, bilmedikleri, merak ettikleri konularda teknik personeller tarafından doğru yönlendirildi. Eğitim toplantısı yapılmamış yerlerde de ilerleyen zamanlarda bu çalışmalara devam edebiliriz. Yakın zamanda çiftçilerimize vereceğimiz çeşitli kurslara da ilginin aynı şekilde yoğun olmasını bekliyoruz" dedi.
(MA-FM-Y)

21.12.2012 18:19:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT