1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ereğli'de Arıcılık Seminerleri Tamamlandı

Ereğli'de Arıcılık Seminerleri Tamamlandı

Ereğlide Arıcılık Seminerleri Tamamlandı
A+A-

Konya'nın Ereğli ilçesinde, arıcılığın daha yaygın hale gelmesi, daha bilinçli yetiştiriciler ile daha kaliteli bal üretilebilmesi amacıyla düzenlenen 2 haftalık eğitim seminerleri tamamlandı. Gıda

Konya'nın Ereğli ilçesinde, arıcılığın daha yaygın hale gelmesi, daha bilinçli yetiştiriciler ile daha kaliteli bal üretilebilmesi amacıyla düzenlenen 2 haftalık eğitim seminerleri tamamlandı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitimlere geçen yıl olduğu gibi ilginin yüksek olmasının memnuniyetini yaşadıklarını belirten İlçe Müdürü Özkan Özgüven, sürdürülebilir verim ve kalite için doğru bilginin önemini vurguladı. Ereğli'de kayıtlara göre 3 bin 500 arı kovanı ve yaklaşık 60 arıcının olduğunu kaydeden Özkan Özgüven, "Bilindiği üzere gıda sektörü her geçen gün önemini artırmakta. Arıcılık bilinçli bir şekilde ele alındığında geniş kapsamlı bir sektör ve sadece arının bal üretiminden ibaret değildir. Arının asıl önemi döllenme konusundadır. Meyvecilik yapan bölgelerde mutlaka arı olmalı, çünkü meyvecilikte verimsizliğin en önemli sebebi yetersiz döllenmedir. Özellikle çiçeklenme döneminde bahçelere kurulacak arı kovanları verimsizliği önleme adına yapılacak en önemli hamle olacaktır. Arı sütü ve arı zehirinden faydalanıldığı da bir gerçek ve bunların ticari olarak geri dönüşü bala göre daha fazladır" dedi.
(MA-İP-Y)

14.01.2013 16:34:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT