1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ereğli'de "alo Buzağı Küpe Hattı" Kuruldu

Ereğli'de "alo Buzağı Küpe Hattı" Kuruldu

Ereğlide alo Buzağı Küpe Hattı Kuruldu
A+A-

Konya'nın Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, "Alo Buzağı Küpe Hattı" kuruldu. Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, müdürlük olarak amaçlarının yeni doğa

Konya'nın Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, "Alo Buzağı Küpe Hattı" kuruldu.
Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Özgüven, müdürlük olarak amaçlarının yeni doğan buzağıları kayıt altına almak, bilgilerini güncellemek olduğunu belirtti. Daha önce Serbest Veteriner Hekimler, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği tarafından yapılan küpeleme çalışmalarını müdürlük olarak kendilerinin gerçekleştirdiğini dile getiren Özgüven, "Sahada oluşturduğumuz 3 ekiple kayıt sistemini yapıyoruz. Daha önce bilgilerini aldığımız üreticilerimizin bilgilerini kaydetmek suretiyle kayıt işlemlerini yapıyoruz. Yeni kurduğumuz 'Alo Buzağı Küpe Hattı' ile bu işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz ve daha kaliteli hizmet sunmuş olacağız. Verilen bilgiler ışığında ekiplerimiz 7 gün içerisinde gerekli çalışmaları yapmış olacaklar. Bilindiği gibi kayıt altına alınmayan buzağılar için hiçbir kanuni işlem yapılmıyor" dedi.
Yetiştiricilerin mağduriyet yaşamamaları için yeni doğan buzağılarını en geç 7 gün içerisinde 713 31 32 numaralı 'Alo Buzağı Küpe Hattı'na bildirmeleri gerekiyor. Kurulan hatta yetiştiricilerin yeni doğan buzağıları için adres, iletişim bilgileri ve TC kimlik numarasını bildirmeleri halinde doğan buzağının işlemlerinin yapılacağı kaydedildi.
(MA-AH-Y)

21.02.2013 13:10:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT