1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ereğli Avm İnşaatı Sürüyor

Ereğli Avm İnşaatı Sürüyor

Ereğli Avm İnşaatı Sürüyor
A+A-

Zonguldak'ın Kdz. Ereğli ilçesinde belediye tarafından yürütülen önemli projelerden biri olan alış veriş merkezinin (AVM) inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyk, i

Zonguldak'ın Kdz. Ereğli ilçesinde belediye tarafından yürütülen önemli projelerden biri olan alış veriş merkezinin (AVM) inşaatı tüm hızıyla sürüyor.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyk, ilçenin önemli vizyon projelerinden biri olan AVM inşaatının yakın zamanda bitirilmeye çalışıldığını ifade ederek, "Beyçayırı Stadı yanındaki eski itfaiye binasının bulunduğu alana yapılacak olan ve mevcut pazar yerinde bulunan kasaplar, balıkçılar, züccaciyeler, tuhafiyeciler ve ayakkabıcıların yerleştirileceği 5 katlı AVM için, İller Bankası'ndan 10 milyon TL kredi kullanılacak. Buraya mevcut pazar yerindeki esnafımızı aldıktan sonra o bölgedeki dükkanlar yıkılacak ve pazar yerinde Kültür Merkezi ile büyük bir kent meydanı oluşturacağız. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Şuanda bodrum kat betonu atıldı. Ereğli'ye şimdiden hayırlı olsun" dedi.
(HH-ÖA)

04.01.2013 15:07:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT