1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan’dan taziye mesajı

Erdoğan’dan taziye mesajı

Erdoğan’dan taziye mesajı
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da HDP mitinginde yaşanan patlamayla ilgili olarak, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u telefonla ayrı ayrı arayarak bilgi aldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Diyarbakır’da HDP mitingi sırasında gerçekleşen patlama dolayısıyla bugün akşam bir de taziye mesajı yayınladı. Erdoğan’ın mesajı şöyle:

“Diyarbakır’da Halkların Demokratik Partisi’nin mitingi esnasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımız olduğunu derin bir teessürle öğrendim.

Türkiye’de Pazar günü yapılacak seçimler öncesinde, demokrasimize, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik bu tür provokasyonlara karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz ediyor.

İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumdaki devletimizin ilgili birimleri, Diyarbakır’daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir.

Olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.” (DHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT