1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan'dan laiklik açıklaması!

Erdoğan'dan laiklik açıklaması!

Erdoğan'dan laiklik açıklaması!
A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan'da Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın gündemi sarsan laiklik ve yeni anayasa açıklamalarını değerlendirdi. Erdoğan, devletin tüm inançlara aynı mesafede olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "yeni anayasa ve laiklik" konusundaki gündem yaratan sözmerini değerlendirdi. İşte o sözler;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan'da Hırvat Cumhurbaşkanı Grabar-Kitaroviç ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, İsmail Kahraman'ın açıklamaları için şöyle dedi:

"Meclis Başkanımız, Anayasa tartışmaları bağlamında kendi kanaatlerini ortaya koymuştur, düşüncelerini ortaya koymuştur.

Şahsımla ilgili ise benim başından itibaren bu konudaki düşüncelerim bellidir. Hele hele Mısır'daki yaptığım konuşma, bu konuda çok çok önemli.

Kurucusu olduğum partimin programında bu zaten çok açık net yer almaktadır. Buradaki gerçek şudur yani devlet tüm inanç guruplarına, inançlarını yaşama hususunda eşit mesafededir. Laiklik budur. Türkiye'deki bu müzakere bence ülkemizin gündemini başka yerlere çekmek içindir diye düşünüyorum."

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT