1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıklıyor

Erdoğan, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıklıyor

Erdoğan, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıklıyor
A+A-

AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Salı günü yapılacak olan grup toplantısında Van Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacak.

 

Uğur TUNÇDEMİR - WanHaber.com ÖZEL
 
Başbakan Erdoğan, yarın yapılacak olan AK Parti Grup Toplantısı’nda Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklayacak.. 
 
ARAS ADAYIMIZ KESİNLEŞTİ
AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras Van'a gelir gelmez wanhaber.com'a önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Aras yaptıkları görüşmeler neticesinde Büyükşehir adayını belirlediklerini ifade ederek, "Salı günü yapılacak olan AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Van Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacak, adayımız kesinleşti Van'a hayırlı olsun" dedi.
 
HÜSEYİN ÇELİK VAN ADAYINI AÇIKLADI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti Van il binasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile beraber yaptıkları toplantıda partililere Van Büyükşehir adayını açıkladı. İddialara göre Çelik, adayın Van’ın çok önemli kanaat önderlerinden biri olan Osman Nuri Gülaçar’ın olduğunu söyledi. Gülaçar’ın şeffaflığına ve dürüstlüğüne de değinen Çelik adayın Van’a hayırlı olması temennisinde bulundu. 
 
BAŞBAKAN ERDOĞAN VAN ADAYINI AÇIKLIYOR
Yarın yapılacak olan AK Parti Grup Toplantısı’nda Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın da açıklaması bekleniliyor. Başbakan Erdoğan Van'daki 4 aday adayınıda eleyerek, temayül yoklamasında ilk sıralarda çıkan kanaat önderi, imam Osman Gülaçar'ı aday göstereceği idda ediliyordu. Hüseyin Çelik’in yaptığı açıklamayla beraber Osman Gülaçar ismide kesinlik kazandı.
 
OSMAN GÜLAÇAR KİMDİR?
Osman Gülaçar, AK Parti eski İl Başkanı Ebubekir Gülaçar'ın oğlu, AK Parti Van İl Yöneticisi, yazar Necla Gülaçar'ın eşidir. Van'ın ileri gelen kanaat önderlerinden biri olan Gülaçar, imamdır. 
 
VAN ADAYINA KİTLESEL KARŞILAMA
AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, yarınki grup toplantısına gideceklerini belirterek, "milletvekillerimiz ve adayımız ile beraber Cumartesi günü Van’a geleceğiz. Kitlesel bir karşılama hazırlığı yapıyoruz, bunun için gerekli çalışmalarımızı başlattık. Muhtemelen Cumartesi günü saat 13:00 gibi Beşyol Meydanı’nda bir miting düzenleyeceğiz” dedi.
 
A+A-

HABERE YORUM KAT