1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Erdoğan, Nijer'de Dans Gösterileriyle Karşılandı Mustafa Vergiveren Niamey

Erdoğan, Nijer'de Dans Gösterileriyle Karşılandı Mustafa Vergiveren Niamey

Erdoğan, Nijerde Dans Gösterileriyle Karşılandı  Mustafa Vergiveren    Niamey
A+A-

Afrika seyahatini durağı olan Nijer'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, havalimanında dans gösterileriyle karşılandı. Başbakan Erdoğan'ın Nijer'e gelişinde Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf tarafında

Afrika seyahatini durağı olan Nijer'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, havalimanında dans gösterileriyle karşılandı.
Başbakan Erdoğan'ın Nijer'e gelişinde Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf tarafından resmi törenle karşılanmasının ardından yüzleri boyalı kabile mensupları dans gösterisi yaptı. Türk ve Nijer bayraklarının taşındığı gösteriyi beğeniyle izleyen Erdoğan kabilenin müstakbel eşlerini aramak için yılda bir kez yüzlerini boyayarak bu dansı yaptıklarını anlattı. Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geçen Erdoğan, Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Yusuf ile görüştü.
Erdoğan'a Nijer ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Ömer Çelik, milletvekilleri, işadamları ve kızı Sümeyye Erdoğan eşlik ediyor.
(ÖK-ÖK-D)

08.01.2013 17:10:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT