1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Hukuki bağım kesilmiş olabilir, ama gönül bağım kesilmedi

Erdoğan: Hukuki bağım kesilmiş olabilir, ama gönül bağım kesilmedi

Erdoğan: Hukuki bağım kesilmiş olabilir, ama gönül bağım kesilmedi
A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün, AK Parti ile hukuki bağım kesilmiş olabilir, ama sizlerle gönül bağım hiç bir zaman kesilmedi, inşallah hiçbir zaman da kesilmeyecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın mesajı AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde okundu.

Erdoğan mesajında, "Sayın Divan, AK Parti’nin Sayın Genel Başkanı, kongreye katılan kıymetli misafirler, siyasi hayatım boyunca birlikte yol yürüdüğüm, mücadele ettiğim, nice başarılara birlikte imza attığım kıymetli kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili gençler, sizleri en kalbi duygularımla saygıyla, muhabbetle, hasretle selamlıyorum" ifadesini kullandı.

"Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün, AK Parti ile hukuki bağım kesilmiş olabilir, ama sizlerle gönül bağım hiç bir zaman kesilmedi, inşallah hiçbir zaman da kesilmeyecek" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki dönemde yeni anayasa ve yeni yönetim sistemi arayışları çerçevesinde Cumhurbaşkanı ile siyasi kadrosu arasındaki işbirliğini olumsuz etkileyen bu çarpık uygulamanın giderileceğine inanıyorum. Yakın siyasi tarihimizin en önemli demokratik olgunluklarından biri olarak değerlendirdiğim AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinin başarılı geçmesini diliyorum. AK Parti kadrolarının teveccühüyle seçilecek yeni genel başkanı ve parti yönetim organlarında sorumluluk üstlenecek arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum. Kurulduğu günden beri kaderi ülkenin kaderiyle özdeşleşen bir harekete dönüşen AK Parti için bu kongreyi bir devir teslim anı, güç ve motivasyon tazelenmesi olarak görüyorum."

Erdoğan, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, yeni anayasa hazırlıkları, bölgesel ve küresel krizlerin aşılması konusunda bu kongrede seçilecek genel başkan ve parti yönetimine çok önemli görevler düştüğüne işaret ederek, şunları kaydetti:

"AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi’nin, yeni genel başkan ile mahalle temsilcisinden milletvekillerine, belediye başkanlarından il genel meclisi üyelerine kadar partinin tüm mensuplarına hayırlı olmanı diliyorum. 27 Ağustos 2014 tarihinde genel başkanlık görevini kendisine devrettiğim Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na geçtiğimiz 21 aylık dönemde parti ve hükümette yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum. Kongre salonunda bulunan delegelere, misafirlere selamlarımı saygılarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın."

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ
Kongrede Divan Başkanlığına seçilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaptığı konuşmada, "Dünya markası AK Parti, büyük bir ustalık işi, büyük bir usta eseridir." diyerek, şunları kaydetti.

"AK Parti'yi dünyanın en büyük siyasi markalarından biri haline getiren hiç şüphesiz ustaların ustası, büyük usta Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Halkımızın bize tanıttığı adıyla 'AK Parti Tayyip'in partisidir' kurumsal olarak var oldukça da Tayyip'in partisi olmaya devam edecektir. AK Parti'yi Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Cumhurbaşkanımızı da AK Parti'den ayrı düşünmek ve ayrı düşürmek mümkün değildir. AK Parti'nin tek bir lideri vardır o da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sayın Cumhurbaşkanım, yolun, yolumuz, davan, davamız, hedeflerin, hedeflerimizdir. Sayın Cumhurbaşkanım, AK Parti ve AK Parti Hükümeti, size ve AK Parti'nin kuruluş ilkelerine sadakatle açtığınız yolda ve gösterdiğiniz istikamette yürümeye, hedeflerinizi bir bir gerçekleştirmeye, aziz milletimize ve ülkemize durmaksızın hizmet etmeye ve bu kutlu yolculuğa devam edecektir."

A+A-

HABERE YORUM KAT