1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan Gülen'e böyle seslendi

Erdoğan Gülen'e böyle seslendi

Erdoğan Gülen'e böyle seslendi
A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda darbe girişimiyle ilgili açıklama yaptı. Hedefinde Fethullah Gülen vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda kendisine destek veren coşkulu kalabalığa hitap etti.

"Vur de vuralım öl de ölelim" sloganları altında konuşmasına başlayan Erdoğan, "Buradan Pensilvanya'ya da sesleniyorum. Bu ümmete, bu millete yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel" dedi.

TAM MANASIYLA ORTAYA ÇIKMIŞTIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konuk Evi önünde toplanan binlerce vatandaşa seslendi. Vatandaşlara yaşanan darbe girişimi karşısında gösterdikleri tutum nedeniyle teşekkür eden Erdoğan, “Biz bir kutlu yürüyüşün mensuplarıyız. Bu yürüyüşte sadece hakka kulluk var. Kula kul olanlar, çıkara kul olanlar tertemiz ordumuzu içine sızmak suretiyle paralel devlet yapılanmasının 17-25 Aralık’tan sonra bunların ne olduğu dün akşamki eylemleri ile tam manasıyla ortaya çıkmıştır. Görüldüğü gibi terörün tam manasıyla örnekleri dün akşam verdiler.

Bu milletin imkanları ile alınan silahları bu millete yöneltecek kadar alçaktır bunlar. Tankları kime yöneltiyorlar, helikopterler nereyi kurşunluyorlar, bu milleti. Burada F-16 uçakları uçuyordu. Bunlar babalarının sermayesiyle mi aldılar” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMET GÖREVDEDİR
Darbe girişiminde bulunan grubun TSK içinde bir azınlık olduğunu söyleyen Erdoğan, “Ordumuzun en üst kademesindeki Genelkurmay Başkanı’nda kuvvet komutanına kadar, en alt tabakadaki er ve erbaşa kadar paralel terör yapılanmasına alet olmuş olanlar bir azınlık. Türkiye’de silahlı kuvvetleri onlar yönetmiyor, yönetemez bunu böyle bilelim. Bu milletin kendi iradesiyle işbaşına getirdiği hükümet görevdedir. Şunu bilmenizi istiyorum. Bu beden bu tende oldukça biz kefenimizi giyerek bunların karşısına dikildikçe yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Ama dik duracağız, sağlam duracağız” diye konuştu.

ORADAN ÜLKEYİ KARIŞTIRMAYA GÜCÜN YETMEYECEK
"Biz kefenimizle bunların karşısına dikildikçe yapamayacağımız bir şey yoktur" diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Dik duracağız .Buradan Pensilvanya'ya da sesleniyorum. Bu ümmete yaptığın ihanet yeter. Eğer sıkıysa memleketine gel. Oradan ülkeyi karıştırmaya gücün yetmeyecek.
Şu anda THY seferlerini başlattı. Ankara'da bir ufak sıkıntı var inşallah Ankara'da da bu aşılacak. Buradan olay netleşene kadar ayrılmak yok, ben de ayrılmayacağım."

İnternethaber

A+A-

HABERE YORUM KAT