1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Erdoğan Çek Cumhuriyeti'nde Resmi Törenle Karşılandı Mustafa Şankazan Prag

Erdoğan Çek Cumhuriyeti'nde Resmi Törenle Karşılandı Mustafa Şankazan Prag

Erdoğan Çek Cumhuriyetinde Resmi Törenle Karşılandı  Mustafa Şankazan    Prag
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Petr Neças tarafından resmi törenle karşılandı. Resmi temaslarda bulunmak üzere dün Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a gelen Başbakan Recep

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Petr Neças tarafından resmi törenle karşılandı.
Resmi temaslarda bulunmak üzere dün Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan resmi temaslarına bugün başladı. Çek mevkidaşı Petr Neças tarafından resmi törenle karşılanan Başbakan Erdoğan, daha sonra Neças'la görüşmeye geçti. Görüşmenin ardından iki ülke arasında çeşitli anlaşmalar imzalanacak ve Erdoğan'la Neças ortak basın toplantısında konuşacak. Başbakan Erdoğan bugünkü temasları kapsamında Türkiye-Çek Cumhuriyeti İş Konseyi Toplantısı'na katılacak, Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus, Meclis Başkanı ve diğer yetkililerle görüşecek. Erdoğan Prag'daki temaslarının ardından akşam saatlerinde Macaristan'a geçecek.
Başbakan Erdoğan'a Çek Cumhuriyeti'ndeki temasları sırasında Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu eşlik ediyor.
(MŞ-MS-D)

04.02.2013 11:32:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT