1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Belediyelerle ilgili gerekli adımları atacağız

Erdoğan: Belediyelerle ilgili gerekli adımları atacağız

Erdoğan: Belediyelerle ilgili gerekli adımları atacağız
A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, polislerin katıldığı iftar programında konuştu. Erdoğan, “Devlet memurlarından bölgedeki seçilmiş belediyelere kadar terör örgütüyle irtibatlı kimseler tespit edilecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğündeki iftar programında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Kendisi şehit olma pahasına masum insanların hayatını korumak için çırpınan güvenlik güçlerimizin bu hasbi tutumu bölge insanının kalbini daha fazla kazanmalarını sağlamıştır. Terör örgütünün baskı, şiddet ve kan diliyle, onun güdümündeki partinin yalan ve zehir saçan siyaset diliyle değil, gönül diliyle kurulan bu ilişki inşallah bölgede yeni bir dönemin habercisidir.

“Devletin en büyük görevi vatandaşlarının can güvenliğini sağlamaktır.

“Dünyanın her tarafında Türkiye’nin aleyhinde çalışıyorlar”

“Ülkenin ve milletin menfaatlerine saldırmayı kendisine görev bilen bu ihanet çetesi, dünyanın her tarafında Türkiye’nin aleyhinde çalışıyor. Gittiğimiz yerlerde paralel devlet yapılanması örgütünün üyelerinin bölücü terör örgütü mensuplarıyla, Ermeni çetecilerle omuz omuza ülkemize karşı eylem yaptıklarını görüyoruz.

“Avrupa Parlamentosu’na sesleniyorum…”

“Buradan Avrupa Parlamentosu’na sesleniyorum: Sizler, parlamento binasının koridorlarına asmış olduğunuz o bölücü terör örgütlerinin bayraklarıyla nereye mesaj vermek istiyorsunuz, o paçavralarla nereye mesaj vermek istiyorsunuz Bilesiniz ki bunlar Türkiye’nin gönlünü yapmanıza yetmez. Çünkü Türk milleti bunların hesabını vakti, zamanı geldiğinde gereken kişilere de sormasını bilecektir.

“Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz”

“Paralel yapıyla kararlı bir mücadele içindeyiz. Paralel devlet yapılanmasıyla mücadele başarıya ulaşacaktır.

Devlet içinde devlet asla kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz. Bu tür gayretler içerisine girenler bilsinler ki yanlış yoldalar ve çok ciddi bir duvara toslamayla karşı karşıya kalacaklar ve zaten artık ecelleri geliyor.

“Bu yola çıkarken kefenimizi giyerek çıktık”

“Kimisi kaçıyor, kimisi Pensilvanya, kimisi şurası, kimsi burası gidiyorlar, gidecekler. Başka bu işin çaresi yok. Şahsımla ilgili, arkadaşlarımla ilgili birçok tehditleri vesaireleri geliyor. Biz bu yola çıkarken kefenimizi giyerek çıktık. Onun için geri dönüş yok. Sonuna kadar bu işin üzerine gideceğiz.

“Terörle mücadele sadece polis ve askerin sırtına yüklenemez.

“Bölgeyi yeniden ayağa kaldırmak zorundayız ve bunu çok kısa zamanda gerçekleştireceğiz.

“Türkiye’de bir iç savaş yoktur. Ya silahları bırakıp gömecekler ya da bu toprakları terk edip gidecekler.

“Terör örgütüyle halk arasına mesafe koyulmazsa o örgüt yeniden dirilir.

“Belediyelerle ilgili gerekli adımları atacağız”

“Belediyelerle ilgili gerekli adımları atacağız. Kanun gerekiyorsa kanun çıkartılarak, idari işlem gerekiyorsa işlem yaparak, bölgedeki belediyelerin örgütün tasallutundan kurtarılmasına ihtiyaç vardır ve bunu devlet olarak, hükümet olarak yapacağız. Hükümetin bu konuda gerekli çalışmaları, Başbakanımızla da bakanlarımızla da görüştüm, yaptıklarını ve yapmaya gayret ettiklerini gördüm, görüyorum.

“Bu devlet, kendi parasıyla kendi aleyhine çalışan kişileri besleyemez”

“Kamu kurumları içinde bölücü terör örgütüyle irtibatlı kimler varsa derhal tespit edilip, hem memuriyetten men edilmeli hem de haklarında gerekli adli işlemler yapılmalıdır. Terör örgütüne eleman kazandıran öğretmen, teröriste ilaç taşıyan sağlık memuru, örgütün propagandasını yapan memur… Bunlar asla kabul edilemez çarpıklıklardır.

“Bu devlet, kendi parasıyla kendi aleyhine çalışan kişileri besleyemez. Bunun için de devlet memurlarıyla ilgili mevzuatın köklü bir şekilde değiştirilmesi gerekiyor.” imc tv

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum