1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş'te yol yapım çalışmaları

Erciş'te yol yapım çalışmaları

Erciş'te yol yapım çalışmaları
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Erciş ilçesinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.


Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Erciş Şubesi, ilçede asfalt çalışmalarının yanı sıra yayla ve mezralarda da yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Bahar aylarının başlamasıyla yolu olmayan yaylalarda yeni yollar açan ekipler, mevcut yolların genişletme, dolgu ve reglaj çalışmalarını da beraber yürütüyor. Erciş Belediyesi'nin yer yer ekipman ve araç düzeyinde dahil olduğu çalışmalar çerçevesinde Taşkapı Mahallesi ile Mescitli, Kevşen ve Gergeli yaylalarının bağlantı yollarında genişletme, reglaj ve doldu çalışması yapıldı. Heyelan riski taşıyan yerlere menfez ve demir boruların döşendiği çalışmalar, 13 kilometre boyunca devam etti.

Hizmetlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren yayla sakinleri, bu hizmetin günlük uğraşları noktasında kendilerini rahatlattığını söyleyerek belediye ekiplerine teşekkür etti.

Sezon boyunca yapılacak yol stabilize çalışmalarını kapsayan ihale ile beraber ilçe genelindeki 39 kilometrelik yayla yolunun stabilize çalışmasının tamamlanması hedefleniyor.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT