1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş'te Protesto!

Erciş'te Protesto!

Erciş'te Protesto!
A+A-

Van’ın Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, belediye meclis üyesi Mecit Sargut ve ilçedeki bazı tutuklamalar protesto edildi.

Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin ile belediye meclis üyesi Mecit Sargut ve ilçedeki seçilmişlerin tutuklanmalarını protesto amacıyla İrademe Dokunma şiarıyla her pazartesi gerçekleştirilen basın açıklamasının beşincisi düzenlendi. Erciş Belediyesi önünde belediye meclis üyeleri, belediye personeli ve KJA aktivistlerinin hazır bulunduğu kitle adına basın metnini belediye meclis üyesi Gülay Yılmaz okudu. Doksanlı yıllarda gizli yapılan infazların artık aleni yapıldığını öne süren Gülay Yılmaz, geçen hafta Erciş'e bağlı Tendürek mahallesinde yaşanan olaylara ve olaya ilişkin haber takibi esnasında gözaltına alınan DİHA ve JİNHA muhabirlerinin tutuklanmasına da tepki göstererek, “Barbar IŞİD'in Fransa'nın Paris kentinde yaptığı ve 150'den fazla masum insanın ölümüne sebep olan bombalı eylemde yaşamını yitirenleri rahmetle anıyoruz” dedi.

Gülay Yılmaz, Belediye Eş Başkanı Diba Keskin, belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri ve diğer tutuklular serbest bırakılana dek protestolarının devam edeceğini söyledi.

Basın açıklaması atılan sloganlarla sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT