1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş'te park yapımı

Erciş'te park yapımı

Erciş'te park yapımı
A+A-

Van’ın Erciş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ilçedeki dört farklı yerde başlattığı park yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı.


Erciş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ilçedeki dört farklı yerde başlattığı park yapım çalışmaları devam ediyor. Üst yapı çalışmaları devam eden parkların kente nefes aldıracak düzeyde olmasının yanı sıra kadınlara ve engellilere göre dizayn ediliyor olması ise ilçe için bir ilk niteliği taşımakta. İlçedeki Eski Adliye binasının yerindeki 2 bin metrekare alanda yapımına başlanan parkın inşaatı tamamlanmak üzereyken, ilçe merkezinde atıl durumunda bulunan Emrah ile Selvi Çay Bahçesi’nin tahliye edilmesiyle boşalan bin 300 metrekarelik alanda yapılan diğer parkın ise inşaatı devam ediyor. Söz konusu iki parkta da engellilere yönelik yürüyüş parkurları, süs havuzları, kamelyaların da yer almasının yanı sıra Emrah ile Selvi Çay Bahçesi’nin yerinde inşa edilen parkta ise farklı olarak kadınların istihdam edileceği kafeterya gibi lokal mekanlar ve kadın wc gibi kadınlara özel alanlar da yapılmaktadır.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, diğer taraftan ilçeye bağlı Yeşilova ve Haydarbey mahallelerinde de 3 dönüm alan üzerinde yapımına başladığı iki parkın inşasında sona yaklaştı. Yeşilova'da bin 700, Haydarbey Mahallesi'nde ise bin 300 metrekare alan üzerinde yapılacak parklarda; çocuk oyun alanları, spor aletleri, yürüyüş parkurları, kamelya, dinlenme alanları gibi bölümler bulunmaktadır.

A+A-

HABERE YORUM KAT