1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erciş'te Mor Koltuk Dönemi Başladı

Erciş'te Mor Koltuk Dönemi Başladı

Erciş'te Mor Koltuk Dönemi Başladı
A+A-

Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, yerel seçim çalışmaları sırasında halka verdiği sözü yerine getirerek, eski belediye başkanlığı makam koltuğunu çaycısı Mehmet Tanrıverdi’ye hediye etti.

Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, yerel seçim çalışmaları sırasında halka verdiği sözü yerine getirerek, eski belediye başkanlığı makam koltuğunu çaycısı Mehmet Tanrıverdi’ye hediye etti. Başkan Keskin, yeni makam koltuğunu ise mor renkte seçerken, dönmeyen sabit bir koltuğu tercih etti. 


Seçim çalışmaları sırasında, belediye başkanlığını kazanması durumunda sabit bir koltuğa oturacağı ve halka asla sırtını dönmeyeceği sözünü ilçe halkına verdiğini belirten Erciş’in ilk kadın Belediye Başkanı Diba Keskin, bu sözünü bugün yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Makamda bulunan siyah renkli dönen koltuğu belediyenin çaycısı Mehmet Tanrıverdi’ye hediye eden Keskin, mor renkli sabit koltuğu ise ağabeyinin kendisine hediye ettiğini anlatarak, “Mor renk kadını temsil eden renktir. Bu koltuk halkın ve kadının koltuğu olacaktır. Halkımıza asla sırtımızı dönmeyeceğiz. İlçemizin sorunlarının çözümünde ise halkımızla birlikte çalışacağız” dedi.


Eski makam koltuğunu teslim alan belediye çaycısı Mehmet Tanrıverdi ise yıllardır karşısında hizmet ettiği koltuğa oturmanın sevincini yaşadığını belirterek, Başkan Keskin’e teşekkür etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT