1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş'te Kültür-Sanat günleri başladı‏

Erciş'te Kültür-Sanat günleri başladı‏

Erciş'te Kültür-Sanat günleri başladı‏
A+A-

Erciş Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Ronahi Kültür Merkezi tarafından organize edilen Erciş Kültür Sanat günleri Dengbêj divanı ile başladı.

Erciş Belediyesi bünyesinde ilçede kültür sanat faaliyetlerini yürüten Ronahi Kültür Merkezi'nin hazırladığı dört gün boyunca farklı sanat dallarını kapsayan bir dizi etkinlikten oluşan Erciş Kültür Sanat Günleri bugün gerçekleştirilen dengbêj dinletisi ile başladı. Belediye Eski Evlendirme Salonunda ' Özgür Sanatla demokratik kültürü inşa ediyoruz' şiarıyla gerçekleştirilen dinletiye HDP ve DBP Erciş İlçe örgütü yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.Bir buçuk saat boyunca süren dinletide Ronahi Kültür Merkezi ve Mezopotamya Kültür Merkezi'ne(MKM) bağlı altı ayrı dengbêjin dillendirdiği klamlar dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. MKM bünyesinde faaliyet gösteren kadın dengbêjlerden Dengbêj Meryem'in Cizre'de yaşanan katliamlara atfen dillendirdiği klamlar ise dinleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Dinleti, karşılıklı stranlarla sona ererken etkinliklerin yarın HDP Van milletvekili Lezgin Botan ve sanatçı Bülent Turan'ın katılımıyla gerçekleşecek panel ile devam edeceği belirtildi.

5-267.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT