1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş'te güzergah değişikliği

Erciş'te güzergah değişikliği

Erciş'te güzergah değişikliği
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı (UKOME), Erciş'te güzergah değişikliğine gidiyor.


Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı (UKOME), Erciş Belediyesi ortaklığıyla vatandaşlardan gelen talepler üzerine ilçedeki toplu taşımada güzergah değişikliğine gidiyor. Örene ve Yeşilova mahalleleri ile Zilan Caddesi’ni gezen UKOME Daire Başkanlığı yetkilileri ile Erciş Belediyesi eş başkanları Abdurrahman Çağan ve Diba Keskin, söz konusu yerlerde vatandaşların fikirlerini alarak belirlenecek yeni güzergahların hatlarını görüştü. Örene Mahallesi'nde yaşanan ulaşım sorunu için yeni alternatif yollar belirleyen UKOME yetkilileri ve eş başkanlar, Yeşilova Mahallesi'nde ise toplu taşıma araçlarının giremediği sokakları genişletme kararı aldı.
Alınan karar doğrultusunda Örene Mahallesi'ne çıkan Eski Adilcevaz yolunun tekrar faal hale getirilip yapılacak köprü bağlantısı ile Örene Çayı’nın gerisinde kalan mahalleye bağlı yerlerde toplu taşıma araçlarının hizmet üretmek üzere çalışmaya başlayacağı belirtilirken, Yeşilova Mahallesi’nde de otobüslerin manevra alanını kısıtlayan dar yollarda genişletmeye gidileceği dile getirildi.
Ziyaretler esnasında UKOME yetkilileri ve mahalle sakinleri ile konuşan Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, değiştirilmesi yönünde karar alınan güzergahların vatandaşların talebi üzerine ve yaşanan ulaşım sorununu gidermeye dönük olacağını belirtti. Yol açma ve genişletme çalışmaları esnasında vatandaşların olası zararlarının ise belediye tarafından karşılanacağının sözünü veren Keskin, çalışma sürecinde halkın kendilerine destek vermelerini istediklerini dile getirdi. Keskin, son olarak pilot bölge olarak seçilen iki ayrı yerde başlatılacak bu uygulamanın ilçede ulaşım güzergah sorunu olan diğer yerlerde de devam edeceğini söyleyerek, bu değişiklikler kapsamında mevcut imar planında bir takım revizyonların olabileceğini söyledi.

Erciş Belediyesi eş başkanları Abdurrahman Çağan ve Diba Keskin, UKOME yetkilileri ile birlikte Zilan Caddesi'ne geçerek burada değiştirilmesi hedeflenen durak yeri ve güzergahları yerinde inceledi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT