1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş'te Esnafa Gül Dağıtıldı

Erciş'te Esnafa Gül Dağıtıldı

Ercişte Esnafa Gül Dağıtıldı
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde, ‘Kutlu Doğum Haftası’ nedeniyle Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu ile Erciş Müftüsü Ziya Albayrak esnafa gül dağıttı.


Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünyayı şereflendirmesi nedeniyle Erciş’te esnafa gül dağıtıldı. Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu ile İlçe Müftüsü Ziya Albayrak, öğle namazını müteakip cami cemaatine gül dağıttıktan sonra birlikte caddeleri gezerek esnaflara peygamberimizin sembolü olan gül dağıtımına devam ettiler. Kutlu Doğum Haftası’nın tüm insanlık alemine hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu, Hazreti Muhammed’e (S.A.V) iyi bir ümmet ve O’na layık olmak için elden gelen tüm imkanların seferber edilmesi gerektiğini söyledi. Dağıtılan güllerin 3 bin adet olduğunu da anlatan Arapoğlu, “Ümmet olarak bizler, Peygamberimizin gösterdiği yolda ilerlemeliyiz. O’na layık olmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi hep birlikte korumalıyız” dedi.


\"\"

Erciş İlçe Müftüsü Ziya Albayrak ise, ‘Kutlu Doğum Haftası’ nedeniyle ilçede birçok etkinliğe bugün itibarıyla start verdiklerini söyledi. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ‘insan onurunu’ tema olarak işleyeceklerini anlatan Albayrak, “Sağ olsunlar, hafta nedeniyle belediye başkanlığımız 3 bin adet gül alımını üstlendi. Bugün başkanımız ile birlikte gülleri vatandaşlarımıza, esnaflarımıza, cami cemaatimize dağıtarak yapacağımız programlara davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT