1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ERCİŞ’TE ENGELLİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

ERCİŞ’TE ENGELLİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

ERCİŞ’TE ENGELLİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
A+A-

Van’ın Erciş Bakım Rehabilitasyon Aile ve Danışma Merkezi\'nde kalan 34 engelli için piknik düzenlendi.

Erciş Balık bendi mevkiinde düzenlenen pikniğe Erciş Kaymakamı Barboros Baran, İlçe Müftüsü Ziya Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Abdulvahit Çelik, Bedensel Engelliler Derneği Erciş Şube Başkanı Hadi Kaya ile engelli vatandaşlar katıldı. Araçlarla alana getirilen engelliler için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Engelli vatandaşlar kendi aralarında türkü söyledi, balon patlattı, uçurtma uçurttu.
 

Erciş Kaymakamı Barboros Baran, engelli vatandaşlarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek devlet olarak her zaman engelli vatandaşların yanında yer aldıklarını söyledi. Baran, “Rehabilitasyon merkezimizin düzenlemiş olduğu bu etkinlikte engelli vatandaşlarımızla birlikte piknik yaptık. Onlarla Erciş’imizin İnci Kefal bağlının zıpladığı, göç ettiği alanda beraber olduk. Engelliler Haftası’nda bu vatandaşlarımızla bir kez daha birlikte olmayı onlara hissettirdik” dedi.
 

Aile ve Sosyal Politikalar Erciş İlçe Müdürü Abdulvahit Çelik ise rehabilitasyon merkezinde kalan 34 engelliye ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında piknik yaptırdıklarını belirterek, Bu arkadaşlarımızı buraya pikniğe getirdik. Biraz eğelenip baharın tadını çıkartalım istedik. Arkadaşlar çok mutlu oldular. Kendileri uçurtma uçurdular, türkü söylediler yine kendi aralarında çeşitli yarışmalar yaparak bir nebze de olsa üzerlerindeki stresi attılar” şeklinde konuştu.
Erciş Bakım Rehabilitasyon Aile ve Danışma Merkezi'nde kalan engelli vatandaş ise piknikte olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, ‘Engelliyim ama hayat bunlarla çok güzel oluyor. Çok farklı oluyor. Bir küçük kıvılcımdan bile mutlu oluyoruz” dedi.

 

Engelli vatandaşlar daha sonra kendileri için hazırlanan ızgaraları yedikten sonra araçlarla kaldıkları merkeze götürüldüler.

A+A-

HABERE YORUM KAT