1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ERCİŞ’TE ‘EĞLEN, ÖĞREN, HİJYEN’ ETKİNLİĞİ

ERCİŞ’TE ‘EĞLEN, ÖĞREN, HİJYEN’ ETKİNLİĞİ

ERCİŞ’TE ‘EĞLEN, ÖĞREN, HİJYEN’ ETKİNLİĞİ
A+A-

Unilever, Domestos ve TEGV işbirliği ile yürütülen ‘eğlen, öğren, hijyen’ projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesinde etkinlik düzenlendi.


TEGV’in Erciş’te bulunan ‘Adım Adım Öğrenim Birimi’, Keklikova Mahallesi Abdulkadir Sarı İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdiği etkinlikle çocukların hijyen ve öz bakım konusunda farkındalıklarını artırarak doğru temizlik alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı oldu. TEGV’in Erciş’te bulunan Adım Adım Öğrenim Birimi tarafından Abdulkadir Sarı İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin hijyenik ve temiz olmanın anlamını öğrenip, mikrop türlerini ve özelliklerini tanıdıklarını belirten TEGV Adım Adım Erciş Öğrenim Birimi Sorumlusu Ayşenur Polat, çocuklara sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroplardan korunma yollarını öğrettiklerini söyledi. Etkinlikte 6 gönüllü arkadaşı ile birlikte 450 öğrencinin bilgilendirildiğini anlatan Polat, “Unilever sponsorluğunda 2011 yılından bu yana TEGV’in Türkiye çapındaki 81 etkinlik noktasında hayata geçirilen ‘eğlen, öğren, hijyen’ etkinliği, erken yaşta kazanılan alışkanlıkların öneminden yola çıkarak, çocuklara hijyen kavramını tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu etkinliğimiz çocukların yaparak öğrenecekleri interaktif bir eğitim programı olarak geliştirildi. Hedef kitlesi ilkokul 2 ve 8. sınıf çocukları olan 2 saatlik ‘eğlen, öğren, hijyen’ etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve öz bakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar” dedi.


Mart ayında da devam edecek olan proje kapsamında üç yılda 4 binden fazla gönüllünün desteğiyle 215 bin çocuğa ulaşılmasının hedeflendiği kaydedildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT