1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ERCİŞ’TE BURUK ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

ERCİŞ’TE BURUK ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

ERCİŞ’TE BURUK ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü, 2011 yılında meydana gelen yıkıcı depremde 73 öğretmenin hayatını kaybetmesi nedeniyle bu yıl da buruk kutlandı.


Gün nedeniyle kaymakamlık önündeki Atatürk Büstü’ne Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Bilik ve öğretmenler tarafından çelenk konulup saygı duruşunda bulunuldu. Ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Bilik başkanlığındaki şube müdürleri İsmail Yüce, Bünyamin Kara ve Murat Özlek ile öğretmenler, depremde yaşamını yitiren ve Erciş’te toprağa verilen 4 öğretmenin mezarlarını ziyaret ederek dua okudular. Vefat eden öğretmenlerin mezarına karanfil de bırakan eğitimciler, daha sonra kabristanlıktan ayrıldılar.

Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Bilik, Van ve Erciş’te 2011 yılında meydana gelen depremde 73 meslektaşlarını toprağa verdiklerini anımsattı. Vefat eden öğretmenlere bir kez daha Allah’tan rahmet dileyen ve ailelerine de başsağlığı dileklerini yineleyen Bilik, deprem şehidi meslektaşlarını hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT