1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ERCİŞ’TE 9 OKULA CEP SİNEMA SALONU YAPILDI

ERCİŞ’TE 9 OKULA CEP SİNEMA SALONU YAPILDI

ERCİŞ’TE 9 OKULA CEP SİNEMA SALONU YAPILDI
A+A-

Erciş İmam Hatip Ortaokulu\'nda SODES kapsamında yapılan cep sinema salonunun açılış programına katılan İlçe Kaymakamı Barboros Baran, 2012-2013 yılında SODES kapsamında Erciş’te yaklaşık 2 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirildiğini belirtti.


Erciş Kaymakamlığı tarafından SODES Projesi kapsamında 9 okula cep sinema salonu yapıldı. Erciş İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen açılış töreni ile Adnan Menderes İlkokulu, Erciş İmam Hatip Ortaokulu, ASELSAN İlkokulu, Evliya Çelebi İlk ve Orta Okulu, Çakırbey Orta Okulu, Erciş YİBO, Erciş Anadolu Öğretmen Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve Kara Koyunlu Lisesi’ndeki cep sinema salonlarının toplu açılışı yapıldı. Erciş İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine İlçe Kaymakamı Barboros Baran, Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu, kamu kurum ve daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Törende bir konuşma yapan Kaymakam Barboros Baran, SODES projesi kapsamında ilçeye önemli yatırımların yapıldığını bildirdi. 2012 ve 2013 yılı içerisinde kaymakamlık olarak yaklaşık 1 milyon 200 bin TL’lik yatırım yapıldığını, diğer kuruluş ve derneklerle birlikte bu yatırımın yaklaşık 2 milyon TL’yi bulduğunu belirten Baran, “SODES toplum içerisinde dezavantajlı guruplara yönelik yapılan projeleri ifade ediyor. Bu kapsamda ilçeye kaymakamlık olarak çeşitli yatırımlar yaptık. Bugün açılışını yaptığımız cep sinema salonları da bu yatırımlar kapsamında yapıldı” dedi.

Erciş Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu da, belediyece ilçeye gerek SODES kapsamında gerek devlet ve hükümet tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından katılımcılar ve öğrenciler cep sinema salonunda birlikte film izledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT