1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş'te 2 Milyon TL'lik Açılış

Erciş'te 2 Milyon TL'lik Açılış

Erciş'te 2 Milyon TL'lik Açılış
A+A-

Van’ın Erciş Belediyesi; hayvan pazarı, 4 ayrı park ve Yeni Sanayi Sitesi'ndeki dış mekan donatı çalışmasının açılışını gerçekleştirdi.


Erciş Belediyesi, kent açısından çok önemli açılışlar gerçekleştirdi. Erciş Belediyesi Hayvan Pazarı, ikisi ilçe merkezinde olmak üzere 4 ayrı park ve Yeni Sanayi Sitesi’ndeki parke ve bordür taşı gibi dış mekan donatı çalışmasının açılışlarını gerçekleştirdi. Yaklaşık maliyeti 2 milyon TL'yi bulan projeler hizmete alınırken, 2015 yılı için hazırlanan diğer projelerin hayata geçirilmesine devam ediliyor. Aralarında belediye meclis üyeleri, HDP ve DBP Erciş ilçe yöneticileri ve yüzlerce kişinin olduğu katılımcılar, ilk olarak Kışla Mahallesi'nde 25 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Hayvan Pazarı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreninde ilk olarak konuşan Erciş Belediyesi Meclis Üyesi Gülay Yılmaz, geçtiğimiz günlerde 'özyönetim ilanına' katıldığı gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine gönderilen Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin'in tutuklanmasının şeffaflığa, dürüstlüğe ve halk için hizmete karşı duyulan tahammülsüzlüğün sonucu olduğunu söyledi. Yılmaz, kimsenin hizmetler noktasında endişeye kapılmamasını isteyerek, her birinin birer Diba Keskin olarak hizmetlere devam edeceklerini kaydetti. Yılmaz, ''Eş Başkanımız Diba Keskin'in büyük emekleri sonucu hazırlanan projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Üzüm Bağları, Her Mahalleye Semt Sahası ve Kadın Atölyeleri’nden sonra bugün de altı ayrı çalışmanın açılışını yapacağız. Diğer projelerimizin de yapım veya ihale süreçleri devam ediyor'' dedi.

Yapılan hayvan pazarının yükleme rampaları, ahır, kafeterya, han gibi birimlerden oluştuğunu ve bu yönüyle bölge standartlarının üzerinde olduğunu söyleyen Yılmaz, söz konusu pazarla Erciş'in ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durabileceğini belirtti.

Erciş Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı M. Nuri Çiçek ise, ''Suruç'ta gencecik insanların öldürülmesinden sonra bozulan süreç Erciş'e kadar uzandı. Belediye Eş Başkanımız Diba Keskin tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak biz bir tek kişi bile kalsak kendi ayaklarımız üzerinde duracağız ve halkımızın yüz karası olmayacağız'' diye konuştu.

HDP Erciş İlçe Eş Başkanı Şevket Ulugana'nın da bir konuşma yapmasının ardından Yeşilova Mahallesi, 7 Haziran Barış Parkı, Emrah ile Selvi ve Haydarbey Mahallesi’ndeki parkların açılışı yapıldı.

Son olarak Yeni Sanayi Sitesi’nin 40 bin metrekarelik alanın parke taşı, bordür gibi dış mekan donatısını teslim eden belediye yönetimi ve beraberindeki kitle, burada yapılan işleri gezerek sanayi sitesi yönetim kurulu üyelerinin verdiği yemeğe katıldı. Belediyeye çalışmalarından dolayı teşekkür eden Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yarıcı, tutuklanan eş başkan Keskin'e de esnaflar adına selam gönderdiğini söyledi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT