1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ercişli Öğrencilerden Temizlik Kampanyası

Ercişli Öğrencilerden Temizlik Kampanyası

Ercişli Öğrencilerden Temizlik Kampanyası
A+A-

Erciş ilçesinde Atatürk İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Van Gölü çevresinde temizlik çalışması yaptı.


Temizlik kampanyası öncesi konuşan Okul Müdürü İsmail Ağaoğlu, vatandaşları temizlik konusunda duyarlı olmaya çağırdı. Büyükler olarak geleceğin teminatı olan çocuklara temiz bir dünya bırakmak zorunda olduklarını da anlatan Ağaoğlu, “Sahilimize ve göle atılan çöplerin doğayı nasıl bir hale getirdiğini görüyoruz. Bu kirliliği öğrencilerimize bir kıvılcım olarak çakmamız çok önemli. Onun için bu etkinliği tertip ettik. Bu etkinlik çerçevesinde öğrencilerimiz de muhakkak çevre bilincini gelişecek. Çünkü görünen şey unutulmuyor. İnşallah bu bilinçle öğrenciler büyüklerine ve Erciş halkına örnek olurlar. Güzel sahilimiz ve gölümüzün etrafı tertemiz olur” dedi.


Yapılan bu temizlik çalışmasının devamının da geleceğini bildiren Ağaoğlu, sponsor bulunması halinde çevre temizliği için maske, eldiven, şapka ile çöp torbası temin ederek yılsonu tatiline doğru okul öğrencileriyle yeni bir etkinlik daha düzenleyip Van Gölü çevresinde ve sahilde tekrar bir temizlik çalışması yapacaklarını söyledi.


Öğrenciler adına konuşan Sibel Çelik ile Elif Erden Yıldız isimli öğrenciler de, öncelikle bu kampanyadaki amaçlarının Erciş halkına, öğrencilere ve çevreyi kirletenlere karşı çevre temizliğini aşılamak olduğunu belirttiler.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT