1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Erciş Kaymakamı Baran'dan Öğrencilere Tam Destek

Erciş Kaymakamı Baran'dan Öğrencilere Tam Destek

Erciş Kaymakamı Barandan Öğrencilere Tam Destek
A+A-

Van'ın Erciş Kaymakamı Barboros Baran, maddi durumu düşük öğrencilere giyecek ve sınavlara hazırlık seti hediye etti. Göreve başlamasının ardından ilçede eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik ç

Van'ın Erciş Kaymakamı Barboros Baran, maddi durumu düşük öğrencilere giyecek ve sınavlara hazırlık seti hediye etti.
Göreve başlamasının ardından ilçede eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmaları hızlandıran Erciş Kaymakamı Barboros Baran, okul ziyaretlerinde bulunarak hem eğitim çalışmalarını yerinde inceliyor, hem de maddi durumu düşük ailelerin öğrencileriyle yakından ilgileniyor. Erciş Öğretmenler Derneği'nin Latifiye Mahallesi'ndeki okuma salonunu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Baran, dernek yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Kurs öğrencileriyle de bir süre sohbet edip sıkıntılarını dinleyen Baran, "İlçemizde maddi durumu düşük öğrencilerimiz için oluşturdukları okuma salonlarında ücretsiz olarak kurs veren Erciş Öğretmenler Derneği bizden daha önce yardım talebinde bulundu. Biz de, kaymakamlık olarak öğretmenlerimizin bu özverili çalışmalarına bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için 40 öğrencimize giysi ve yaklaşık 800 öğrenciye de LGS-SBS'ye yönelik hazırlık seti yardımında bulunduk" dedi.
Oluşturdukları okuma salonlarında ücretsiz olarak yardıma muhtaç öğrencilere eğitim veren öğretmenlere de teşekkür eden Baran, "Ülkemizde maddi durumu iyi olan ailelerimiz çocuklarını en iyi dershanelere gönderirken ne yazık ki maddi durumu düşük ailelerimiz çocuklarını dershaneye gönderemiyor. Erciş Öğretmenler Derneği fırsat eşitliğine ters düşen bu duruma alternatif olarak ilçemizde en çok da yardıma muhtaç ailelerin bulunduğu mevkilerde açmış oldukları okuma salonlarında öğrencilerimize hazırlık kursu veriyor. Hiç bir ücret talep etmeden oluşturdukları kurslarla başarılı öğrencilerimizin yetişebilmesi için fedakarca çalışan öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum" ifadelerinde bulundu.
(NÇ-Yİ-Y)

24.01.2013 17:11:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT