1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erciş İnsanlığa Olan Borcunu Ödüyor

Erciş İnsanlığa Olan Borcunu Ödüyor

Erciş İnsanlığa Olan Borcunu Ödüyor
A+A-

Erciş ilçe belediye eş başkanları ile birçok vatandaş kurbanlık paralarını Rojava ve Kobani’den Türkiye'ye gelerek Suruç’ta bulunan mağdur insanlara bağışladı.


Erciş Belediyesi ve sivil toplum örgütleri tarafından başlatılan ve ‘Erciş insanlığa olan borcunu ödüyor' ismi adı altında başlatılan yardım kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Yardım kampanyası için Zilan Parkı'nda açılan çadıra gelen Erciş Belediye Eş Başkanları Diba Keskin, Abdurrahman Çağan, DBP Erciş İlçe Başkanı Ahmet Akmaz, Belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar kurbanlık paralarını Rojava ve Kobani halkına bağışladılar. Birçok vatandaş ise gıda ve giyim malzemesini makbuz karşılığı yardım çadırına teslim ettiler. Yardım çadırı önünde açıklamalarda bulunan Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, Erciş halkının gösterdiği duyarlığa teşekkür etti. Bu kampanya ile Erciş halkının insanlığa olan borcunu ödediğini anlatan Keskin, “Depremde enkaz altında kalan insanlarımızın elini dışarıdan gelen insanlar, insanlık sıcağı ve yüreği ile tutabildilerse, biz de bir insanlık yüreği ve sıcağı ile elimiz Rojava'daki, Suruç'taki insanlara ulaşsın. Biz afişlerimizde de 'Erciş insanlığa olan borcunu ödüyor' dedik. Bunu özellikle üstüne basa basa söylüyoruz. Kimin gönlünden ne kopuyorsa onu versin. Burada amacımız tüm insanların katılımını sağlamak, tüm yürekleri bir araya getirmektir. Bayramdan bir gün önce topladığımız yardımlarla beraber Suruç'a gideceğiz" dedi.


DBP Erciş İlçe Başkanı Ahmet Akmaz ise konuşmasında, Erciş halkının geçmişte deprem acısını yaşadığını anımsatarak, "Depremde yaşadığımız bu acıyla beraber, Türkiye'nin her tarafında bir dayanışma bir yardımlaşma örneği sergilendi ve Erciş'e yardım elini uzattı. Biz de bugün, Erciş halkı olarak Kobani ve Türkiye sınır hattında oluşan o trajedik duruma bir nebze de olsa Erciş adına bir katkı sunmak, Erciş halkı olarak onların yanında olduğumuzu hissettirmek, oradaki acıyı paylaşmak adına kampanyayı başlatıyoruz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT